Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaTatiana Kopala to prawdziwa „Iskierka”

Tatiana Kopala to prawdziwa „Iskierka”

Prezydent Mariola Czechowska pogratulowała Tatianie Kopali udziału w finale The Voice Kids, a także podziękowała jej mamie za wsparcie, jakie udziela córce w realizacji jej marzeńPrezydent Mariola Czechowska pogratulowała Tatianie Kopali udziału w finale The Voice Kids, a także podziękowała jej mamie za wsparcie, jakie udziela córce w realizacji jej marzeń

 

O talencie młodej bełchatowianki, 10-letniej Tatiany Kopali, wie już cała Polska. Swoimi występami w jednym z największych muzycznych talent show zrobiła ogromne wrażenie nie tylko na jurorach, ale przede wszystkim na widzach. Podczas spotkania z prezydent Mariolą Czechowską zdradziła, dlaczego tak bardzo kocha muzykę i śpiew.

Podczas Przesłuchań w Ciemno zaśpiewała „Pokaż na co Cię stać” i w każdym z kolejnych odcinków udowadniała, że drzemie w niej ogromny talent muzyczny i stać ja naprawdę na wiele. Niespotykana, mocna barwa głosu, charyzma oraz pozytywna energia zaprowadziły ją aż do finału The Voice Kids. Mowa o artystycznej stypendystce Miasta Bełchatowa, Tatianie Kopali.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Spełniły się moje marzenia i cieszę się że mogłam uczestniczyć w tej przygodzie. – Kiedy o tym myślę, to czuję wielką radość i aż chce mi się skakać do góry. Od razu po finale popłakałam się. Troszkę ze smutku, że ta przygoda się już się skończyła, ale też ze szczęścia, że mogłam w niej uczestniczyć. Poznałam wspaniałe osoby, które tak samo jak kochają muzykę – wspomina Tatiana i dodaje, że program nauczył ją jeszcze jednej ważnej rzeczy. – Wiem, że nie wolno się poddawać. Zawsze trzeba iść przed siebie.

 

Tatiana ma zaledwie 10 lat, a od pięciu śpiewa w działającym przy Miejskim Centrum Kultury Chórze Cantabile. Fantastyczny głos to nie jedyny talent młodej wokalistki. W bełchatowskiej Szkole Muzycznej uczy się gry na skrzypcach, a do tego maluje, pisze powieści dla dzieci oraz próbuje swoich sił jako autorka tekstów piosenek. Ponadto kocha zwierzęta, uprawia jogę i medytuje.

– Muzyka jest dla mnie najważniejsza, dlatego codziennie poświęcam jej kilka godzin. To moja największa pasja. Do tego oczywiście dochodzi jeszcze szkoła, a teraz po programie muszę nadrobić trochę zaległości – mówi z uśmiechem Tatiana i dodaje, że chciałaby czasem, aby dzień trwał nieco dłużej. – Cieszę się, że jakoś udaje mi się to wszystko pogodzić i znaleźć jeszcze czas na rzeczy, które sprawiają mi wiele przyjemności. Jestem jeszcze dzieckiem i zwyczajnie chcę się bawić. Fajnie, że moje obowiązki są jednocześnie fantastyczną zabawą.

Tatiana od kilku lat występuje podczas różnych miejskich wydarzeń. Teraz o tym, jak świetnie radzi sobie na scenie, dowiedziała się cała Polska. Jak mówi prezydent Mariola Czechowska, udział w The Voice Kids pokazał, że mimo młodego wieku świetnie sobie radzi na tak dużej muzycznej scenie, a także potrafi oczarować i skraść serca publiczności. – Pamiętam, jak w jednym z ostatnich odcinków śpiewałaś „We are the champions, my friends” z repertuaru grupy Queen. Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że jesteś zwycięzcą. Postawiłaś bowiem na swoje dziecięce marzenia, nie bałaś się stanąć przed wymagającym jury. Udowodniłaś, że masz nietuzinkowy talent. Gratuluję Ci tego z całego serca, jesteś naszą bełchatowską dumą – mówi prezydent Czechowska.

Marzeniem Tatiany są koncerty, ale teraz, w czasie pandemii, nie ma możliwości ich organizacji. Jedno jest pewne – swoją przyszłość wiąże z muzyką, choć na razie nie chce zdradzać szczegółów. Życzymy wielu kolejnych sukcesów na polskiej, i nie tylko, scenie muzycznej.

AP

 

Tatiana Kopala podkreśla, że śpiew i muzyką są jej największą pasjąTatiana Kopala podkreśla, że śpiew i muzyką są jej największą pasją