Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaTatusiowie zachęcają do czytania dzieciom

Tatusiowie zachęcają do czytania dzieciom

Tatusiowie zachęcają tatusiów do czytania dzieciom
Prezydent Patryk Marjan przeczytał dzieciom wspaniałą opowieść o sile marzeń
To było świetne czytelnicze popołudnie. A do tego bardzo wesołe. W czwartek 20 czerwca w bibliotece publicznej w ramach ogólnopolskiej akcji #TataTeżCzyta prezydent Patryk Marjan, wraz z innymi bełchatowianami, zachęcali do czytania maluchom.

O tym, że głośne czytanie wspomaga rozwój dziecka, nikogo już chyba nie trzeba przekonywać. Warto jednak do tego zachęcać panów. W Polsce zdecydowanie więcej książek niż chłopcy i mężczyźni czytają kobiety i dziewczynki. Wynika to między innymi z braku wzorca mężczyzny, który czyta. Akcja, której inicjatorem są Fundacja Powszechnego Czytania i Wydawnictwo Tatarak ma na celu zmianę w tym zakresie.

W Bełchatowie w akcję #TataTeżCzyta zaangażowała się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, a także bełchatowscy nauczyciele, trenerzy czy działacze kultury. Aktywnie włączył się w nią również prezydent Patryk Marjan, który podczas spotkania w bibliotece przeczytał najmłodszym bełchatowianom „Najwyższą na świecie wieżę z książek”. Ta wzruszająca opowieść o Jerzyku, który marzył o lataniu, pozwoliła maluchom zrozumieć, jak wielką siłę mają marzenia. Dzieci odkryły, że dzięki wyobraźni mogą trafić do miejsc, których nie znają. Ponadto zrozumiały, że mogą robić rzeczy, o jakich nawet im się nie śniło.

Prezydent Patryk Marjan podkreślił także, że czytanie to świetny sposób na miłe spędzenie czasu. To także okazja do budowania więzi z dzieckiem. Dzięki akcji można było przekonać się, że nie tylko mamy czytają dzieciom – tatusiowie też mogą robić to świetnie.

AP

Podczas spotkania w bibliotece mówiono m.in. o zaletach głośnego czytania dzieciom
Podczas spotkania w bibliotece mówiono m.in. o zaletach głośnego czytania dzieciom