Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBełchatowski „Jupiter” świętuje 25-lecie

Bełchatowski „Jupiter” świętuje 25-lecie

Jubileusz Towarzystwa Sportu i Rekreacji „Jupiter” wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz z zarządem
Gratulacje i życzenia jubilatom, w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej, przekazał wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz
Jubileusz 25-lecia istnienia świętowało działające przy bełchatowskiej elektrowni Towarzystwo Sportu i Rekreacji „Jupiter”. Podczas spotkania nie zabrakło wspomnień, życzeń i podziękowania. Gratulacje przekazała również prezydent Mariola Czechowska.

Towarzystwo Sportu i Rekreacji „Jupiter” rozpoczęło swoją działalność 15 października 1998 roku. Była to wspólna inicjatywa ówczesnej dyrekcji elektrowni Bełchatów oraz pracowników amatorsko uprawiających różne dyscypliny sportowe. Głównym celem powołania stowarzyszenia było wsparcie organizacji i udziału pracowników elektrowni w imprezach sportowo-rekreacyjnych. Teraz stowarzyszenie świętuje 25-lecie istnienia. W sobotę 16 września odbyło się jubileuszowe spotkanie. Zarząd „Jupitera” dziękował wszystkim, którzy tworzyli i tworzą „Jupitera”, przyjaciołom stowarzyszenia i sponsorom. W imieniu prezydent Marioli Czechowskiej gratulacje przekazał jubilatom wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. – (…) Od dwudziestu pięciu lat zarażacie bełchatowian sportową pasją i pozytywnymi emocjami. To właśnie dzięki Państwu wielu mieszkańców Bełchatowa miało i ma możliwość realizacji pasji, marzeń, rozwijania swoich umiejętności, osiągania sportowych sukcesów. Za to wszystko jeszcze raz Państwu serdecznie dziękuję. Jednocześnie proszę, abyście nadal tak aktywnie działali na rzecz bełchatowskiego sportu – napisała w liście gratulacyjnym prezydent Mariola Czechowska.

Warto zauważyć, że stowarzyszenie powstało, aby organizować wydarzenia sportowe dla pracowników elektrowni. Potem dołączyły do tego także sekcje. Ich liczba z roku na rok się powiększała. – Od 25 lat łączy nas pasja do uprawiania sportu. Pasja przenoszona już na kolejne pokolenia pracowników Elektrowni Bełchatów. Obecnie Towarzystwo Sportu i Rekreacji „Jupiter” zrzesza około 300 sportowców amatorów w dwunastu sekcjach sportowo-rekreacyjnych. Są to m.in. sekcje biegów długodystansowych, brydża sportowego, piłki nożnej, paralotni, piłki siatkowej, tenisa stołowego i zimnego. Nasze stowarzyszenie pod względem liczby sekcji jest największym klubem sportowym w Bełchatowie. A oferta imprez sportowych organizowanych przez nasze stowarzyszenie kierowana jest do bardzo szerokiego grona uczestników – powiedział podczas jubileuszu prezes „Jupitera” Piotr Leszczyński.  

ADA

Podczas jubileuszowego spotkania wręczone zostały m.in. pamiątkowe medale