Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportTriathlon - utrudnienia w ruchu, zmiany tras MZK

Triathlon – utrudnienia w ruchu, zmiany tras MZK

Zmagania triathlonistów wiązać się będą z czasowymi utrudnieniami w ruchu Zmagania triathlonistów wiązać się będą z czasowymi utrudnieniami w ruchu

 

W najbliższą niedzielę, 21 lipca, odbędzie się jedno z największych sportowych wydarzeń roku – Lotto Triathlon Energy. Na czas etapów kolarskich i biegowych, czyli w godz. 8 – 16.30, w Bełchatowie, Porębach, Grocholicach i na Słoku będą obowiązywać czasowe zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Impreza odbędzie się w Bełchatowie już po raz trzeci i podobnie, jak w latach poprzednich organizatorzy spodziewają się kilkuset zawodników – nie tylko profesjonalistów, ale także amatorów. – Triathlon Energy to impreza, która przyciąga do Bełchatowa sportowców z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cie¬szy się także wśród bełchatowian oraz ich kibiców, którzy mogą wspierać swoich bohaterów w rodzinnym mieście – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Organizacja tak dużego sportowego wydarzenia, jakim jest Bełchatów Triathlon Energy, wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Zawodnicy rywalizację rozpoczną bowiem w zbiorniku Słok, gdzie mieć miejsce będzie pierwszy etap triathlonu – pływanie. Następnie rowerami pojadą w stronę elektrowni i zawrócą do Bełchatowa, gdzie rozpoczną ostatnią fazę zawodów, czyli bieg.

Utrudnienia w ruchu

  • w godz. 8:00 – 13:30 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok – Młyn aż do skrzyżowania w Dąbrowie,
  • w godz. 10:30 – 14:00 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice Armii Krajowej do Goetla, Staszica od Goetla do Okrzei, Okrzei, Kwiatowa aż do placu Narutowicza,
  • w godz. 11.00 – 16.30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta: ulica Lecha i Marii Kaczyńskich oraz ulica Czyżewskiego od ronda Wybickiego w kierunku Dobiecina na odcinku 2,6 km.

W związku z zamknięciem wyżej wymienionych ulic oraz dróg nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do ww. ruchem będą kierować osoby uprawnione.

UWAGA!

W związku z poruszaniem się po trasie zawodników na rowerach o dużych prędkościach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy.

Zmiany w rozkładzie MZK

W związku z niedzielnym triathlonem nastąpią także zmiany w rozkładzie jazdy emzetek.

Linia nr 2 kierunek Grocholice – Szpital

 

  • Kursy z godziny 11:15 i 13:00 przebiegać będą następującymi ulicami: Rynek Grocholski, Zamoście, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, Lipowa, Rotmistrza Pileckiego, 1 Maja, Staszica, Sienkiewicza, dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Wojska Polskiego, Al. Wyszyńskiego /Paderewskiego/, Al. Wyszyńskiego /Kościół Przytorze/, ul. Czyżewskiego, Placu Wolności, ul. Piłsudskiego.
  • Kursy z godziny 14:25 i 15:50 przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Rynek Grocholski – Staszica trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie ul. Sienkiewicza, dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Czyżewskiego, Placu Wolności i ul. Piłsudskiego.

 

Linia nr 2 kierunek Szpital – Grocholice

 

  • Kursy z godziny 11:55, 13:35 i 15:05 przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Szpital /krańcówka/ – Sienkiewicza, trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie ul. Staszica, dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Placu Wolności, ul. Czyżewskiego.

 

Linia nr 3 kierunek Grocholice – Lipowa / Nadleśnictwo

 

  • Kurs z godziny 12:15 przebiegać będzie następującymi ulicami: Rynek Grocholski, Piotrkowska, Goetla, Mioceńska w prawo w Budryka, św. F. Kowalskiej, Staszica, Sienkiewicza, dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Budryka /Mioceńska/, ul. Staszica /św. F. Kowalskiej/, ul. 1 Maja, ul. Dąbrowskiego, ul. Kwiatowa, ul. Piłsudskiego. 

 

Linia nr 3 kierunek Lipowa / Nadleśnictwo/ – Grocholice

 

  • Kursy z godziny 10:52, 13:12 przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Lipowa – Sienkiewicza – trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie ul. Staszica, ul. św. F. Kowalskiej, ul. Budryka, ul. Mioceńską, dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, ul. Kwiatowej, ul. Dąbrowskiego, ul. 1 Maja, ul. Staszica /os. Słoneczne/, ul. Staszica /rondo/, ul. Goetla.

 

Linia nr 10 kierunek Przemysłowa – Binków

 

  • Kurs z godziny 12:16 przebiegał będzie następującymi ulicami: na odcinku Przemysłowa – Sienkiewicza -trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie ul. Staszica, ul. św. F. Kowalskiej, ul. Budryka /pętla/. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, ul. Kwiatowej, ul. Dąbrowskiego, ul. 1 Maja, ul. Staszica /os. Słoneczne/ i ul. Budryka /szkoła/.

Linia nr 10 kierunek Binków – Przemysłowa

 

  • Kurs z godziny 13:20 przebiegał będzie następującymi ulicami: Budryka/pętla/ do św. F. Kowalskiej, Staszica, Sienkiewicza, dalej trasa wg obowiązującego rozkładu. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Budryka /Mioceńska/, ul. Staszica /św. F. Kowalskiej/, ul. 1 Maja, ul. Dąbrowskiego, ul. Kwiatowej, ul. Piłsudskiego.

 

Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach na odcinkach objazdowych.

 

Kursowanie na Wawrzkowiznę zawieszone. Pozostałe kursy będą realizowane wg obowiązującego rozkładu jazdy.

 

Utrudnienia w ruchu podczas Bełchatów Triathlon Energy 2019

 

Przypomnijmy, że triathlon to sport składający się z trzech dyscyplin następujących po sobie – pływanie, jazda na rowerze i bieg. IM, czyli Ironman to zwyczajowa nazwa dystansu – 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu. W Bełchatowie rywalizacja przebiegać będzie na trzech dystansach: : 1/2 IM ( 1,9 – 90 – 21,1), 1/4 IM (0,95 – 45 – 10,55) i 1/8 IM (0,475 – 22,4 – 5,25). Na wszystkich dystansach dodatkowo odbędzie się rywalizacja sztafetowa (pływak + kolarz + biegacz).