Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSport"Tropem Wilczym" rozpocznie biegowy sezon

„Tropem Wilczym” rozpocznie biegowy sezon

mcs biegBieg „Tropem Wilczym” miasto i MCS zorganizują już po raz szósty

 

Mamy dobrą wiadomość dla biegaczy. Już 5 marca wystartuje kolejna odsłona „Tropem Wilczym”. Znamy też datę Bełchatowskiego Biegu Nocnego. Prezydent Mariola Czechowska już dziś zaprasza także na 26 odsłonę Bełchatowskiej Piętnastki, która zaplanowana jest na 19 listopada.

 

Amatorzy biegania mogą już szlifować formę. Za niespełna miesiąc wystartuje pierwszy z tegorocznych miejskich biegów. Tradycyjnie będzie to „Tropem Wilczym”, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To ogólnopolskie wydarzenie, które  co roku przyciąga sporo zawodników. Zawsze jest też ten sam cel – na sportowo uczcić pamięć niezłomnych. Tegoroczna edycja jest już jedenastą, a w Bełchatowie szóstą. Podobnie, jak w latach ubiegłych, i tym razem „Tropem Wilczym” wspólnie zorganizują prezydent Mariola Czechowska i Miejskie Centrum Sportu. Biegacze już teraz mogą sobie zarezerwować w swoich kalendarzach termin 5 marca. Zapisy ruszą lada moment. Wkrótce też podamy szczegóły dotyczące trasy i limitu pakietów startowych. Dlatego warto śledzić miejską stronę belchatow.pl i mcs.belchatow.pl.

 

Wiemy już także, kiedy wystartuje Bełchatowski Bieg Nocny. Tym razem będzie to sobota, 6 maja. Sportowcy tradycyjnie już będą mieć do pokonania 10 km dystans. Miejscem startu i mety będzie plac Narutowicza. Trasa, jak zawsze będzie wiodła bełchatowskimi ulicami w kierunku Dobiecina i powrót do centrum.

 

Na tym nie koniec. 19 listopada odbędzie się 26. Uliczny Bieg Bełchatowska Piętnastka. To najstarsze wydarzenie biegowe w Bełchatowie, a nawet w regionie. W tym roku okazja do udziału w nim jest szczególna, bo mija równo 40 lat od pierwszej odsłony tego sportowego wydarzenia. Jak mówi sama nazwa, zawodnicy będą mieć do pokonania piętnastokilometrowy dystans. Jaka będzie trasa? Zdecydują sami biegacze. Wciąż bowiem można głosować w internetowej ankiecie, zaproponowanej przez Miejskie Centrum Sportu. Proponowane są trzy warianty. Pierwszy z nich to trasa z 2018 roku, kolejna z 2021 roku, a ostatnia z 2022 roku. Jak one przebiegały można zobaczyć na mapkach, które znajdują się pod linkiem: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeNmx58mM…/viewform. Tam też można zagłosować.

 

ADA

 

Baner - Bieg Tropem Wilczym