Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaTrwa nabór do III LO – sprawdź ofertę

Trwa nabór do III LO – sprawdź ofertę

Termin na zlożenie dokumentów do szkoły pierwszego wyboru mija 10 lipcaTermin na złożenie dokumentów do szkoły pierwszego wyboru mija 10 lipca

 

Do 10 lipca ósmoklasiści mogą składać dokumenty do szkół średnich. W miejskim liceum popularnie zwanym Mickiewiczem na nowych uczniów czeka 120 miejsc.

 

 

Na tym etapie rekrutacji uczniowie najpierw rejestrują się w elektronicznym systemie, a następnie w szkole pierwszego wyboru składają wniosek o przyjęcie oraz świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Po odebraniu wyników egzaminu ósmoklasistów kandydaci do szkół średnich powinni jak najszybciej dostarczyć stosowne zaświadczenie do wybranej placówki. Ostatecznie o tym, do której szkoły uczeń został przyjęty, będzie wiadomo w połowie sierpnia.

 

Chętnych z każdym dniem przybywa. Blisko 80 podań już wpłynęło do placówki, a to na pewno jeszcze nie koniec. Dla tegorocznych ósmoklasistów III LO przygotowało około 120 miejsc i sześć profili do wyboru. Nowością są m.in. klasy: humanistyczno-artystyczna z innowacją pedagogiczną „Młodzi i twórczy”, geograficzno-turystyczna, a także informatyczno-językowa z grafiką komputerową. Zainteresowaniem cieszy się też klasa o specjalności ratownictwo medyczne. Jak co roku w miejskim liceum utworzony zostanie integracyjny oddział psychologiczno-społeczny. W planach jest również klasa sportowa.

 

Każdy z zaproponowanych profili charakteryzuje się czymś szczególnym. I tak na przykład w klasie psychologiczno-społecznej regularnie odbywają się tematyczne zajęcia z psychologii i pedagogiki, organizowane są wykłady na uczelniach wyższych, wyjścia do przedszkoli i Domu Opieki Społecznej, warsztaty integracyjne, nauka języka migowego, wolontariat. Szkoła ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Przeszkolone grono pedagogiczne, dodatkowy personel, odpowiednio przystosowane zaplecze dydaktyczne i pielęgnacyjne, programy integracyjne – to wszystko sprawia, że dzieci z niepełnosprawnościami czują się w Mickiewiczu bezpiecznie.

 

Młodzi artyści mogą natomiast liczyć np. na ciekawe warsztaty teatralne, spotkania z ludźmi sztuki i kultury, teoretykami i praktykami. Uczniowie klasy sportowej z kolei więcej czasu spędzą na zajęciach wychowania fizycznego i treningach z profesjonalistami. Nie mniej ciekawie zapowiadają się pozostałe profile. Wycieczki, białe i zielone szkoły, spotkania ze specjalistami, warsztaty kierunkowe, e-Twinning, ERASMUS – to tylko niektóre z propozycji miejskiego liceum.

 

– Jesteśmy szkołą z tradycjami, ale otwartą na kreatywność i różnego rodzaju innowacje. A co najważniejsze stawiamy na przyjazną atmosferę. W naszej placówce uczniowie mają nie tylko się uczyć, zdobywać wiedzę, przygotowywać się do studiów, ale również rozwijać się społecznie i emocjonalnie – mówi Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III LO.- Poszczególne programy są tak przemyślane, byśmy mogli jak najlepiej przygotować naszych uczniów do podjęcia w przyszłości konkretnych studiów – dodaje wicedyrektor Załęczna.

 

KZB