Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościUlica Goetla do remontu. Będzie wahadło

Ulica Goetla do remontu. Będzie wahadło

Ulica Goetla do remontu. Będzie wahadło
W ramach remontu ulicy Goetla usunięty zostanie także tzw. hopka, czyli uskok jezdni
W przyszłym tygodniu ruszą roboty drogowe na ulicy Goetla. Chodzi o odcinek od ronda Hallera do skrzyżowania z ulicą Piotrkowską. Drogowcy wymienią nawierzchnię drogi. Na czas robót w tym rejonie obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

Jak zapowiada wykonawca, remont drogi ma się rozpocząć w środę 17 lipca. Prezydent Bełchatowa Patryk Marjan podkreśla, że termin ten jest nieprzypadkowy.

– Chcieliśmy zgrać termin tego remontu z robotami, które aktualnie trwają na ulicy Piotrkowskiej i są związane z kolejnym etapem budowy wschodniej obwodnicy naszego miasta. Dzięki temu mamy nadzieję, że maksymalnie skrócimy dyskomfort związany z podróżowaniem w tym rejonie miasta. Już dziś przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia, jakie w tym czasie mogą mieć kierowcy. Jednak proszę pamiętać, że te remonty prowadzimy właśnie z myślą o bełchatowianach. Wierzymy, że po zakończeniu prac mieszkańcy będą zadowoleni z efektów tych inwestycji – tłumaczy prezydent Marjan.

Na ulicy Goetla od ronda Hallera do skrzyżowania z ul. Piotrkowską drogowcy będą mieć sporo do zrobienia. Zaczną od przebudowania tzw. hopki, czyli uskoku jezdni, którzy stwarzał niebezpieczeństwo dla kierowców. Później zajmą się pracami związanymi z wymianą nawierzchni. Najpierw sfrezują stary, zniszczony asfalt. Następnie przyjdzie kolej na ułożenie siatek wzmacniających. To ważny element prac, ponieważ wspomniane siatki mają za zadanie zapobieganie pękaniu nowej nawierzchni. W dalszej kolejności drogowcy położą warstwę wyrównującą oraz wyregulują studzienki.

W ostatnim etapie prac zaś zajmą się położeniem końcowej warstwy, tzw. ścieralnej. I tutaj uwaga – będzie to nawierzchnia typu SMA. Co to oznacza dla kierowców? tego typu nawierzchnia ma wiele zalet. Główną jest redukcja hałasu, dlatego często jest nazywana „cichą”. Jej tekstura wpływa na bezpieczeństwo, jest odporna na deformacje trwałe, czyli tzw. koleiny. Dodatkowo charakteryzuje się lepszą widocznością podczas opadów oraz zapobiega aquaplanningowi, czyli utracie przyczepności pojazdu na mokrej nawierzchni.

Ulica Goetla do remontu. Będzie wahadło

Na czas robót wykonawca wprowadzi tymczasową organizację ruchu. Zgodnie z nią w rejonie prowadzonych robót ruch odbywać się będzie wahadłowo.

Remont ulicy Goetla to jedno z zadań, jakie miasto realizuje w ramach dużego zadania pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa”. W kolejnych tygodniach drogowcy zajmą się także nawierzchnią na ulicy Staszica (od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej/Goetla) oraz na Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Goetla/Staszica).

Na Goetla położona zostanie nawierzchnia typu SMA, która zapobiega powstawaniu kolein
Na Goetla położona zostanie nawierzchnia typu SMA, która zapobiega powstawaniu kolein