Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościUmowa na budowę bloku w ramach SIM podpisana

Umowa na budowę bloku w ramach SIM podpisana

Budowa bełchatowskiego bloku w ramach SIM kosztować będzie prawie 5,5 mln zł Budowa bełchatowskiego bloku w ramach SIM kosztować będzie prawie 5,5 mln zł

 

Rusza budowa bloku przy ul. Podmiejskiej. Umowa z wykonawcą została właśnie podpisana. To pierwsza w Polsce inwestycja realizowana w ramach SIM, czyli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. W budynku, który ma być gotowy w drugiej połowie przyszłego roku, będzie mogło zamieszkać 16 rodzin. 

 

Umowa między spółką SIM Łódzkie a generalnym wykonawcą inwestycji, została podpisana w poniedziałek, 27 lutego, w bełchatowskim magistracie. Podczas konferencji prasowej przedstawione zostały szczegóły inwestycji, która jest niezwykle ważna dla czekających na własne „M” bełchatowian.

 

– Można powiedzieć, że dziś spinamy klamrą zabiegi i starania pani prezydent Marioli Czechowskiej o wzbogacenie miejskiej oferty mieszkaniowej i że to właśnie Bełchatów jest pierwszym miastem, które podpisuje umowę na budowę bloku w ramach SIM. Dziękuję zarówno spółce SIM Łódzkie, jak i panu wiceministrowi Krzysztofowi Cieciórze za doskonale układającą się współpracę, bo dzięki temu możemy dziś przekazać tę dobrą wiadomość – powiedział wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

 

– Odczuwam dziś wielką dumę, bo tak, jak wcześniej obiecaliśmy, będziemy budować mieszkania w Bełchatowie. To się już dzieje. Pierwszy etap tej inwestycji właśnie się zaczyna. Wcześniej pracowaliśmy nad dokumentami, co zawsze jest najtrudniejsze i zajmuje najwięcej czasu. Teraz przyszedł czas na budowę, lada moment zostanie wbity pierwszy szpadel – powiedział podczas konferencji prasowej w Bełchatowie Krzysztof Ciecióra, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Budowa bloku przy ul. Podmiejskiej kosztować będzie 5,5 mln zł. W dwupiętrowym budynku powstanie w sumie 16 mieszkań. Będą to kawalerki, pokoje 2, 3 i 4 pokojowe. Ich metraż będzie się wahać od 27 do 67 m2. Dwa lokale będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Warunkiem, aby otrzymać mieszkanie jest spełnienie kryteriów, a także wpłacenie partycypacji. Będzie ona się różnić w zależności od metrażu lokalu. Szczegółowe warunki przyznawania lokali ustali miasto. Właśnie przygotowywany jest projekt uchwały w tym zakresie. Określone w nim będą zasady naboru i uczestnictwa w tym programie. Znana też będzie kwota partycypacji.

 

Wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Budowlane SBD Łukasz Belica ze Szczercowa – planuje rozpocząć roboty lada moment. – Myślę, że w marcu ogrodzimy plac budowy, zorganizujemy zaplecze i rozpoczniemy czyszczenie działki. Wszystko po to, by jeszcze w kwietniu ruszyć z wykopami pod budowę – mówi wykonawca, Łukasz Belica. – Mamy duże doświadczenie w tego typu realizacjach, więc nie przewidujemy żadnych opóźnień. Zgodnie z umową na zakończenie budowy mamy 18 miesięcy. Chcemy, aby jeszcze w tym roku budynek był w stanie surowym zamkniętym – dodaje wykonawca.

 

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa skierowana jest do mieszkańców o średnim dochodzie. – To mieszkania dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową. To znaczy muszą mieć określony minimalny dochód. W pierwszej kolejności nastawieni jesteśmy na rodziny z dziećmi, nie wykluczamy jednak wynajmu innym osobom, także bezdzietnym. Myślę, że SIM to świetna propozycja na dzisiejsze czasy, kiedy ceny mieszkań poszły mocno w górę. W przypadku, kiedy jest wybór: albo mieć swoje cztery kąty, albo mieszkać na wynajmie na rynku komercyjnym, ta opcja jest naprawdę bardzo dobra. Cieszę się, że rozpoczynam tę inwestycję – wyjaśniał podczas konferencji Tomasz Idziak, prokurent SIM Łódzkie.

 

Wiadomo już, że blok przy ul. Podmiejskiej nie będzie jedynym, jaki w naszym mieście wybuduje spółka SIM. W planach jest bowiem budowa kolejnego bloku przy ul. Sienkiewicza. – Mamy już wstępną koncepcję, jeszcze w tym roku planujemy przygotować projekt, a także zdobyć pozwolenie na budowę. Dzięki temu w roku następnym będziemy mogli ruszyć z kolejnymi etapami – dodał wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

AP

 

 

 

Umowa na budowę bloku w Bełchatowie w ramach SIM została podpisanaUmowa na budowę bloku w Bełchatowie w ramach SIM została podpisana