Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościUmowa na budowę ulicy Stalowej podpisana

Umowa na budowę ulicy Stalowej podpisana

Umowa na budowę ulicy Stalowej podpisana
Budowa ulicy Stalowej to kolejna z inwestycji, na realizację której miasto pozyskało rządowe dofinansowanie
Rusza budowa kolejnej bełchatowskiej ulicy. Mowa o ulicy Stalowej. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Zgodnie z jej zapisami, nowa droga powinna być gotowa w ciągu 18 miesięcy.

9 mln zł łącznej dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Polskiego Ładu oraz wkład własny miasta otworzyły drogę do kolejnej inwestycji. Mowa o budowie ulicy Stalowej. Do przetargu zgłosiło się pięć firm, ostatecznie w postępowaniu miasto wybrało ofertę złożoną przez spółkę FIBA S.C. Umowa na budowę ulicy stalowej jest już podpisana.

Budowa ulicy Stalowej i jej odwodnienie

Zakres prac, jaki przewiduje projekt, jest spory. Obejmuje budowę drogi o szerokości 5 m oraz położenie nawierzchni z kostki brukowej. Poza tym w planach jest budowa oraz przebudowa chodników, ścieżki rowerowej i zjazdów do posesji. Ponadto w ramach robót powstanie plac do zawracania. Zanim jednak wykonawca zajmie się branżą drogową, do jego zadań należeć będzie także budowa kanalizacji deszczowej, odcinka kanalizacji sanitarnej wraz z przebudową przepompowni oraz fragmentu sieci wodociągowej. Ponadto w ramach zadania powstanie oświetlenie uliczne. Po przebudowaniu sieci elektroenergetycznej, przy drodze stanie 35 nowych słupów oświetleniowych. Dodatkowo przejście dla pieszych w okolicach ul. Pabianickiej zostanie doświetlone.

Umowa na budowę ulicy Stalowej podpisana. Kiedy będzie gotowa droga?

Wszystkie prace związane z budową ulicy Stalowej kosztować będą blisko 10,4 mln zł. Całość ma być gotowa w ciągu 18 miesięcy od popisania umowy.

AP

Zgodnie z projektem ulica Stalowa będzie mieć nawierzchnię z kostki brukowej