Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa
Strona głównaNewsAktualnościUnijne miliony na OZE. Miasto z kolejnym dofinansowaniem

Unijne miliony na OZE. Miasto z kolejnym dofinansowaniem

Unijne miliony na OZE. Miasto z kolejnym dofinansowaniem. Na zdjęciu panele fotowoltaiczne
Miasto szacuje, że cały projekt będzie kosztować blisko 8,8 mln zł
Miasto pozyskało kolejne unijne dofinansowanie. Mowa o ogromnych pieniądzach – blisko 7,5 mln zł na zakup i montaż nowoczesnych, ekologicznych źródeł energii. Dzięki temu Bełchatowianie będą mogli wyposażyć swoje domy w panele fotowoltaiczne, magazyny energii czy pompy ciepła.

Miasto ma świetne wiadomości dla mieszkańców, którzy w ubiegłym roku zgłosili chęć montażu nowoczesnych instalacji energetycznych w swoich domach. Bełchatów znalazł się w gronie samorządów, które otrzymają unijne wsparcie na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii w budynkach prywatnych. To znacząca kwota – blisko 7,5 mln zł z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021–2027. Cały projekt wart jest natomiast prawie 8,8 mln zł, co pokazuje skalę inwestycji i realne korzyści, jakie trafią do mieszkańców. Więcej szczegółów odnośnie dofinansowania można znaleźć TUTAJ. Dokładnie w zakładce: „Zakup i montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Bełchatowa”.

– Ten projekt to świetna okazja. Mieszkańcy do całej inwestycji będą bowiem musieli dołożyć naprawdę niewiele pieniędzy. Cieszę się, że otrzymaliśmy dofinansowanie, bo dzięki temu kolejne bełchatowskie domy będą mogły korzystać z nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań. To realna oszczędność dla rodzin i ważny krok w stronę czystszego, zdrowszego miasta – mówi prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

Bełchatowianie zamontują OZE w swoich domach

A przypomnijmy, że zainteresowanie programem było bardzo duże. Nabór pokazał, że więcej mieszkańców, niż pierwotnie planowało miasto, chciałoby zamontować panele fotowoltaiczne wraz z magazynem energii. Prezydent wyszedł więc z inicjatywą, aby zwiększyć liczbę planowanych inwestycji w tym zakresie. Tak aby z programu mogli skorzystać wszyscy zainteresowani. I udało się – wszyscy mieszkańcy, którzy zgłosili się do udziału w projekcie, będą mogli cieszyć się z nowych instalacji.

Ostatecznie miasto otrzymało dofinansowanie na zakup i montaż 22 pomp ciepła oraz 178 instalacji fotowoltaicznych, z czego aż 140 będzie wyposażonych w magazyny energii. Prezydent Bełchatowa podpisał już umowę z Województwem Łódzkim na przekazanie środków, co formalnie otwiera drogę do realizacji całego projektu.

Teraz rozpoczyna się kolejny etap – podpisywanie umów pomiędzy miastem a mieszkańcami zakwalifikowanymi do programu. Wszyscy zainteresowani otrzymali już stosowne informacje i zaproszenia do zawarcia umów. Po zakończeniu tego procesu miasto ogłosi przetarg na wykonawcę inwestycji, który zajmie się montażem instalacji w prywatnych domach.