Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportUroczyste zakończenie sezonu PGE Skry Bełchatów

Uroczyste zakończenie sezonu PGE Skry Bełchatów

zamkniecie sezonu skry 9212Na scenie pojawili się zawodnicy, prezesi i wszyscy pracownicy klubu

PGE Skra Bełchatów oficjalnie zakończyła sezon 2018/2019. Podczas uroczystej gali klub podsumował minione miesiące, nie zabrakło także podziękowań dla zarządu, zawodników, trenerów oraz pracowników i sponosorów. Spotkanie odbyło się w piątek, 26 kwietnia w hali Energia, gdzie siatkarze na co dzień grają i trenują.



Na szóstej pozycji sklasyfikowana została w Pluslidze bełchatowska PGE Skra. Sezon 2018/2019 „żółto-czarni” kończą z Superpucharem Polski, jaki zdobyli w październiku po zwycięstwie 3:0 nad gdańskim Treflem. Podopieczni włoskiego szkoleniowca, Roberto Piazzy, znaleźli się także w gronie czterech najlepszych drużyn Europy i mają za sobą występ w Klubowych Mistrzostwach Świata. Podczas gali kończącej sezon nikt nie miał wątpliwości, że za rok trzeba wrócić do gry o złoty medal mistrzostw Polski.

Na uroczystą galę, która odbyła się w piątek, 26 kwietnia, zaproszeni zostali m.in. sponsorzy i partnerzy klubu. Jako przedstawiciel miasta, w imprezie wziął udział wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. – Ten sezon się już zakończył. Wszyscy wspieramy PGE Skrę, trzymamy za nią kciuki i wierzymy, że nadchodzące miesiące dostarczą nam wielu niezapomnianych emocji – powiedział Matyśkiewicz. Wiceprezydent przekazał również podziękowania od prezydent Marioli Czechowskiej. – Kolejny siatkarski sezon przeszedł do historii. Każdy z rozegranych w nim meczów przyniósł nam, kibicom, wiele sportowych przeżyć i emocji. Po raz kolejny znaleźliście się w gronie czterech najlepszych siatkarskich drużyn w Europie, przez co nie sposób przecenić Waszych zasług dla promocji naszego miasta. Serdecznie za to dziękuję zarządowi, zawodnikom, trenerom i wszystkim pracownikom Klubu Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A. – napisała w liście prezydent Mariola Czechowska.

Inauguracja nowego sezonu ligowego planowana jest na przełom września i października. W trakcie przerwy wakacyjnej – jak zapowiada klub – prawdopodobnie dojdzie do paru zmian w drużynie. Ostateczny skład, który będzie walczył w przyszłym roku o złote medale powinniśmy poznać podczas corocznego Zlotu Kibiców PGE Skry, organizowanego przez klub tuż przed rozpoczęciem rozgrywek.

MJ


zamkniecie sezonu skry 9092Wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz odczytał list prezydent Marioli Czechowskiej do klubu