Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportW Bełchatowie królowały sporty zimowe

W Bełchatowie królowały sporty zimowe

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu pozwoliły młodzieży spróbować się w kilku dyscyplinachIgrzyska Zimowej Akademii Sportu pozwoliły młodzieży spróbować się w kilku dyscyplinach

 

Bełchatów po raz kolejny stał się areną olimpijskich zmagań. Wszystko za sprawą Igrzysk Zimowej Akademii Sportu, które w naszym mieście zagościły już po raz drugi. Podczas wydarzenia, które miasto zorganizowało wspólnie z MCS-em, dzieci i młodzież mogły spróbować swoich sił m.in. w biathlonie, curlingu czy hokeju. Była także okazja do spotkania z najbardziej utytułowaną polską snowboardzistką.

Klimat igrzysk można poczuć wszędzie, gdzie trwa rywalizacja w olimpijskich dyscyplinach. Przekonali się o tym wszyscy, którzy w poniedziałek, 23 stycznia wybrali się do hali Energia. To właśnie tam odbyły się Igrzyska Zimowej Akademii Sportu – impreza, która cieszy się ogromną popularnością wśród młodych amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu. – Po sukcesie ubiegłorocznej edycji postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować to wydarzenie. Zależało nam głównie na tym, aby odciągnąć młodszych bełchatowian od ekranów smartfonów, tabletów i komputerów. Żeby tutaj na hali Energia pokazać im, że aktywność ruchowa jest bardzo ważna i warto się ruszać, warto rozwijać swoje talenty – powiedział Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które wspólnie z miastem zorganizowało igrzyska.

Okazało się, że taka forma aktywności to świetna propozycja dla dzieci i młodzieży, którzy spędzają ferie w mieście. Dla uczestników zmagań przygotowano kilka stanowisk. Sportowych. W biathlonie była okazja do postrzelania z broni laserowej, ponadto można było rozegrać mecz hokeja lub minihokeja, rywalizować w curlingu, poszusować deską snowboardową, a w specjalnym symulatorze narciarskim zmierzyć się ze stromym, ośnieżonym stokiem. Wszyscy młodzi zawodnicy i zawodniczki otrzymali specjalne karty uczestnika, na których zbierali pieczątki za pokonanie każdej konkurencji. Na koniec karty sportowca wymieniane były na upominki. Zwycięzcy konkurencji otrzymali także medale.

 

– Jestem przekonany, że podczas takich spotkań dzieci i młodzież mogą zdobyć ciekawe doświadczenie i wiedzę. Najważniejsze jednak, że przy tym doskonale się wszyscy bawili, a także dowiedzieli się, jak osiągnąć wspaniałe wyniki, i to nie tylko w sporcie. Bardzo często młodzi ludzie mówią: „nie dam rady, nie jestem w stanie”, a znani sportowcy promując różne dyscypliny sportowe bardzo często przeczą tym stereotypom i mówią: „dasz radę, jeżeli tylko będziesz chciał uczciwie i solidnie pracować, to będzie dobrze”. I dlatego te spotkania są ważne. Nie tylko promujemy dyscypliny sportowe, ale także wiele różnych wartości, które szczególnie w dzisiejszych czasach trzeba promować – mówił podczas igrzysk wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Jedną z większych atrakcji, jakie czekały na uczestników igrzysk była możliwość spotkania się z najbardziej utytułowaną polską snowboardzistką – Pauliną Ligocką. Nasza olimpijka z Turynu i Vencouver oraz dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata w half-pipie przybliżyła tajniki snowboardu, opowiedziała także o swoich sukcesach. Wielką gratką dla uczestników igrzysk była także możliwość zdobycia autografu sportsmenki i zrobienie sobie z nią pamiątkowego zdjęcia. – Dyscypliny zimowe być może nie są tak bardzo popularne. Dlatego musimy o nich mówić. Być może któryś z obecnych tu młodych ludzi zainteresuje się jedną z dyscyplin i pójdzie w tym kierunku – mówiła Paulina Ligocka. – Lepiej, żeby dzieciaki przychodziły na tego typu imprezy aniżeli grały w sieci w gry komputerowe. Chcę im pokazać, że mają szansę. Może zapytają kolegów, przyjaciół czy rodziców, gdzie daną dyscyplinę mógłby uprawiać. Potem poświęcą trochę swojego życia i czasu, aby w przyszłości móc osiągnąć mniejsze lub większe zakładane cele – dodała goszcząca w Bełchatowie Paulina Ligocka.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Igrzyska Zimowej Akademii Sportu 2023

Tegoroczne Igrzyska Zimowej Akademii Sportu wspólnie z Miastem Bełchatów zorganizowały Miejskie Centrum Sportu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz BDB Event i Stowarzyszenie Animacji, Kultury i Sportu Anima Pro Activ. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

AP

Wiceprezydent Łukasz Politański podziękował Paulinie Ligockiej za zaangażowanie w promowanie sportu wśród dzieci i młodzieżyWiceprezydent Łukasz Politański podziękował Paulinie Ligockiej za zaangażowanie w promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży

 

Wydarzenie wspólnie z miastem zorganizowały m.in. miejskie spółki - MCS oraz PECWydarzenie wspólnie z miastem zorganizowały m.in. miejskie spółki – MCS oraz PEC