Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościW centrum Bełchatowa królować będzie czekolada

W centrum Bełchatowa królować będzie czekolada

W centrum Bełchatowa królować będzie czekolada
Podczas festiwalu będzie można kupić czekolady w przeróżnych smakach; fot. archiwum
To będzie weekend pod znakiem słodyczy i przysmaków. Przez trzy dni będziemy się bawić na Festiwalu Czekolady i Słodkości, który ponownie zagości w naszym mieście. Impreza, do udziału w której wszystkich bełchatowian zaprasza prezydent Mariola Czechowska, rozpocznie się w piątek 16 lutego i potrwa do niedzieli. Będą przeróżne warsztaty, pokazy cukiernicze, a przede wszystkim wszechobecna czekolada.

Bełchatów po raz kolejny będzie opływać w czekoladę. A konkretnie centrum naszego miasta, które w najbliższy weekend będzie miejscem wielu wyjątkowych czekoladowych wydarzeń. Dla każdego z pewnością znajdzie się coś dobrego. Amatorzy słodkości będą mogli degustować przepyszne, oryginalne, ale i te tradycyjne czekolady, praliny czy słodycze. Na miłośników słodkich chwil czekać będzie kilkadziesiąt stoisk pełnych niesamowitych smaków. A do tego bogata gama kształtów i kolorów w czekoladowych odsłonach.

W centrum Bełchatowa królować będzie czekolada

Na bełchatowskim Festiwalu Czekolady i Słodkości królować będą czekolady białe, mleczne i gorzkie. A do tego owoce w czekoladzie i fontanny z gorącą czekoladą. Nie zabraknie także zaskakujących połączeń smakowych, jak chociażby pikantnych dań z sosem czekoladowym.

Bełchatowski festiwal to nie tylko stoiska. W planach są również dziecięce warsztaty czekoladowe i cukiernicze. Najmłodsi będą mogli własnoręcznie wykonać figurki z masy cukrowej czy kwiaty z papieru jadalnego. Oprócz tego zrobią czekoladowe lizaki, piernikowe serca oraz kolorowe ciasteczka. Ciekawie zapowiada się również malowanie czekoladowych buziek na andrutach. Ważną częścią weekendowego festiwalu będą również pokazy cukierniczych mistrzów. Dodatkowo przewidziane są też konkursy dla zakochanych – wszak kilka dni przed festiwalem obchodzić będziemy walentynki. To jednak nie wszystko. Podczas każdego z trzech dni uczestnicy mogą liczyć na czekoladowe zabawy oraz quizy z nagrodami.

Festiwal Czekolady i Słodkości w Bełchatowie rozpocznie się w piątek 16 lutego o godz. 15:00. Natomiast w sobotę i niedzielę (17 i 18 lutego) czekoladowa zabawa wystartuje o godz. 10:00. Wszystkich łasuchów zapraszamy na plac Narutowicza. Z pewnością będzie słodko.

AP

Festiwal Czekolady - warsztaty
Festiwal Czekolady - warsztaty