Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportBieg Tropem Wilczym – utrudnienia w ruchu

Bieg Tropem Wilczym – utrudnienia w ruchu

 Bieg Troep Wilczym zagości w Bełchatowie po raz drugi Bieg Tropem Wilczym zagości w Bełchatowie po raz drugi

 

Blisko 200 osób pobiegnie Tropem Wilczym – biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawodnicy spotkają się na starcie w niedzielę, 3 marca. Trasa będzie prowadzić parkiem Olszewskich oraz fragmentem ulicy Mielczarskiego i Mickiewicza. Między godz. 12 a 13 będą w tym rejonie utrudnienia w ruchu.

 

 

Bełchatowianie, podobnie jak mieszkańcy blisko 300 innych miast, pobiegną Tropem Wilczym. Wystartują punktualnie o godz. 12, a do pokonania będą mieli 1963 metry. Długość ta nie jest przypadkowa, symbolizuje datę śmierci ostatniego z żołnierzy niezłomnych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Jest też dłuższy dystans – na 5 km. Może go przebiec każdy, kto czuje się na siłach. Pobiegną nim również ci, którzy chcą się sprawdzić w II edycji Bełchatowskiej Triady Biegowej. Tropem Wilczym rozpoczyna tegoroczną rywalizację. Na kwiecień zaplanowana jest III edycja Biegu Nocnego, a na listopad tradycyjnie Bełchatowska Piętnastka. Wszystkie biegi zorganizuje Miejskie Centrum Sportu, które jest także pomysłodawcą biegowej triady.

 

Utrudnienia w ruchu

 

Start i meta Tropu Wilczego zlokalizowane będą w pobliżu Muzeum Regionalnego. Trasa będzie się jednak nieco różnić od ubiegłorocznej. Zawodnicy pobiegną parkowymi alejkami, a także fragmentem ul. Mielczarskiego i Mickiewicza. W godz. 12-12:40 ulice te będą całkowicie nieprzejezdne. Utrudnienia dla kierowców – ograniczony ruch wystąpią także na ulicach: Krętej, Batorego, Matejki, Kopernika oraz Kaczkowskiego i Łąkowej. Ruchem kierować będą służby oraz osoby do tego uprawnione. Jednak organizatorzy biegu proszą o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

>>> Miejskie uroczystości – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

>>> Ruszyły zapisy – III Bełchatowski Bieg Nocny

 

Trasa biegu "Tropem Wilczym" prowadzić będzie przez centrum BełchatowaTrasa biegu Tropem Wilczym prowadzić będzie przez centrum Bełchatowa 

 

Przed biegaczami dwie trasy 1986 metry lub 5 kmPrzed biegaczami dwie trasy do wyboru – na 1986 metry lub 5 km

W bigu wystartuje blisko 200 osób. Listy startowe zapełniły się w kilka godzin W biegu wystartuje blisko 200 osób. Listy startowe zapełniły się w kilka godzin

AD-A