Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKultura„W ogrodzie” – konkurs plastyczny dla dzieci

„W ogrodzie” – konkurs plastyczny dla dzieci

Na zdjęciu obraz przedstawiający kolorowe kwiaty ogrodowePrace konkursowe będzie można oglądać na wystawie, która zostanie otwarta 9 maja; fot. pixabay

 

Malownicze ogrody – to temat konkursu plastycznego, do udziału w którym zapraszamy uczniów bełchatowskich podstawówek. Na prace wykonane farbami wodnymi czekamy do 26 kwietnia. Można je przynosić do Miejskiego Centrum Kultury. Zwycięzców konkursu poznamy 9 maja.

 

Zachęcanie dzieci i młodzieży do twórczych poszukiwań w dziedzinie malarstwa, a także rozbudzanie ich wyobraźni i kreatywnego myślenia to główne cele konkursu plastycznego, jaki kierujemy do uczniów bełchatowskich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników będzie pokazanie fauny i flory malowniczych ogrodów – zarówno miejskich, jak i wiejskich.

 

Zgodnie z regulaminem konkursu „W ogrodzie”, który dostępny jest na stronie MCK-u (TUTAJ), obrazy mogą być wykonane wyłącznie farbami wodnymi (akryl, akwarela, tempera, plakatówka). Ponadto musi to być forma płaska na papierze formatu A4, A3, A2 lub kwadratu o boku długości mak. 50 cm.

 

Prace należy złożyć w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie (plac Narutowicza 1a) do 26 kwietnia. Zwycięzców poznamy natomiast 9 maja. Tego dnia zostanie również otwarta wystawa pokonkursowa. 

 

AP

 

Plakat dotyczący konkursu plastycznego "W ogrodzie"Plakat dotyczący konkursu plastycznego „W ogrodzie”