Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościWarsztaty dla NGO. Dowiedz się, jak napisać dobrą ofertę

Warsztaty dla NGO. Dowiedz się, jak napisać dobrą ofertę

ngo wwwAby skorzystać ze spotkania szkoleniowego, trzeba się wcześniej zapisać

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza lokalne organizacje pozarządowe na bezpłatne szkolenie. Podczas spotkania specjaliści podpowiedzą, jak napisać dobrą ofertę i jak poprawnie przygotować sprawozdanie. Będzie też okazja, aby porozmawiać o miejskim programie współpracy z organizacjami, który ma obowiązywać w przyszłym roku.

 

 

Szkolenie zaplanowane jest na wtorek, 8 listopada w Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1). Rozpocznie się ono o godz. 16:00. Najpierw specjaliści z łódzkiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum OPUS przybliżą zasady prawidłowego przygotowania ofert oraz sprawozdań z realizacji zadania. Podpowiedzą też, jakie najczęściej popełniane są błędy w tych formalnościach i jak ich unikać. Później przewidziana jest dyskusja.

 

Spotkanie będzie też okazją, aby porozmawiać o miejskim programie współpracy z organizacjami pozarządowymi na przyszły, 2023 rok. Zawiera on, m.in. cele, zasady i formy współpracy, priorytetowe zadania czy wysokość środków planowanych na jego realizację. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia tego programu ma być także jednym z punktów listopadowej sesji.

 

– Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkich przedstawicieli lokalnych organizacji. Poprowadzą je specjaliści, którzy zajmują się ofertami i sprawozdaniami na co dzień. Będzie więc to dobra okazja, aby zdobyć sporo cennej wiedzy, a przede wszystkim poznać szereg praktycznych porad. Co równie ważne spotkanie szkoleniowe jest otwarte i bezpłatne – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim Urzędzie Miasta Bełchatowa, które warsztaty organizuje wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum OPUS.

 

Aby wziąć w nim udział, trzeba się wcześniej zarejestrować. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w linku: https://forms.gle/yb53witVZR63NBVQA. Potwierdzenie zgłoszenia zostanie wysłane na podany przez Państwa adres mailowy.

 

ADA