Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaWeź udział w konkursie dla "Młodych reporterów"

Weź udział w konkursie dla „Młodych reporterów”

Fragment plakatu dot. konkursu dziennikarskiegoKonkurs dziennikarski to okazja do rozwijania talentu literackiego uczniów

 

Wydłużamy termin nadsyłania prac do konkursu dziennikarskiego „Młody reporter”, który organizujemy wspólnie z Miejskim centrum Kultury. Na napisanie reportażu z ferii zimowych uczniowie klas 5-8 mają czas do 11 kwietnia. Dla autorów najciekawszych dziennikarskich relacji przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.

 

Zadaniem uczestników jest napisanie reportażu z ferii, w którym opiszą gdzie i w jaki sposób spędzili zimową przerwę od nauki. Prace pisemne należy sporządzić odręcznie lub na maszynie do pisania. Można je także własnoręcznie zszywać, oprawiać, ozdabiać, ilustrować za pomocą rysunków bądź fotografii, z wykorzystaniem różnorodnych technik, stylizacji i materiałów, takich jak np. papier ozdobny, papier z recyklingu, tkaniny.

 

Ważne, aby w reportażu zawartych zostało co najmniej 5 słów „kluczy” kojarzących się z Ekspozycją PGE Giganty Mocy: energia, moc, gigantyczny, siła, nauka, potencjał, elektryzujący, nowoczesny, zabawa, przyroda, doświadczenie, tajemnica, przygoda, ciekawostka, ekologia, atrakcje, eksperyment, technologia. Mogą one być użyte w formie czasownika, przymiotnika, rzeczownika lub przysłówka.

Uwaga! Prace napisane na komputerze nie będą oceniane. Prace można przesyłać do 11 kwietnia. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową znajduje się na stronie Miejskiej Centrum Kultury (https://www.mckbelchatow.pl/)

 

Wyniki poznamy 12 kwietnia. Wszyscy uczestnicy konkursu „Młody reporter” otrzymają upominek (gadżety promocyjne Ekspozycji Giganty Mocy). Na autorów najciekawszych prac czekają zaś nagrody ufundowane przez sponsora – sklep Reporter Young.

 

Plakat. dot. konkursu "Młody reporter"Plakat. dot. konkursu „Młody reporter”