Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaWeź udział w podwodnym konkursie plastycznym

Weź udział w podwodnym konkursie plastycznym

Weź udział w podwodnym konkursie plastycznym
Tematem konkursu jest podwodny świat, czyli flora i fauna mórz oraz oceanów
Fascynujący świat mórz i oceanów to temat konkursu plastycznego, który ogłosiła prezydent Mariola Czechowska. Udział w nim mogą dzieci uczące się w bełchatowskich szkołach podstawowych. Prace konkursowe należy przynieść do MCK PGE Gigantów Mocy 5 marca. Laureatów zaś poznamy tydzień później.

W tym konkursie rzucamy uczestników na głęboką wodę. Chcemy zachęcić dzieci do tego, aby odkryły świat mórz i oceanów, który pełen jest niezwykłych roślin i zwierząt, a także zatopionych w głębinach skarbów. Poszerzenie wiedzy na ten temat z pewnością przyczyni się również do uwrażliwienia uczniów na piękno podwodnej flory i fauny.

Tytuł konkursu – „Podwodny świat w malarstwie i rysunku – wyraźnie wskazuje, jakich technik winni użyć uczestnicy.  Liczymy na kreatywność i oryginalność, zachęcamy także do korzystania z szerokiej palety kolorystycznej. Inspiracją do prac konkursowych mogą być filmy przyrodnicze książki lub własne wyobrażenia o podwodnej toni.

Weź udział w podwodnym konkursie plastycznym

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych z terenu Bełchatowa. Prace należy przynieść do MCK PGE Gigantów mocy we wtorek 5 marca. Konkretnie zaś do pracowni plastycznej nr 3.17. Dzieła będą przyjmowane między godz. 9:00 a 18:00. Rozstrzygnięcie konkursu natomiast odbędzie się tydzień później, czyli 12 marca. Będzie ono połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej w dolnym foyer.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępna są pod artykułem. Można je także pobrać ze strony internetowej Miejskiego Centrum Kultury.

AP

Plakat - konkurs plastyczny