Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościWeź udział w warsztatach i naucz się kodować

Weź udział w warsztatach i naucz się kodować

Bezpłatne warsztaty z programowania to okazja do zdobycia wiedzy i dobrej zabawy, fot. Giganci Programowania BełchatówBezpłatne warsztaty z programowania to okazja do zdobycia wiedzy i dobrej zabawy, fot. Giganci Programowania Bełchatów

 

Przed dziećmi i młodzieżą kolejna okazja, by skorzystać z bezpłatnych warsztatów z programowania. Zapisy na „Koduj z Gigantami”, które tym razem będą też poświęcone cyberprzestrzeni, już trwają. Przewidzianych jest kilka grup, każda z nich będzie mieć swój indywidualny, dostosowany do wieku program zajęć. Patronat honorowy nad warsztatami objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

 

Koduj z Gigantami to cykl darmowych międzynarodowych warsztatów z programowania i tworzenia gier. Zajęcia odbywają się w 90 miastach oraz online w Polsce i za granicą. Po raz kolejny odbędą się także stacjonarnie w Bełchatowie (siedziba Gigantów Programowania, ul. Wojska Polskiego 13). Kolejna odsłona darmowych zajęć zaplanowana jest na weekend 10-11 września. Można wybrać opcję warsztatów online lub stacjonarnie. Hasłem przewodnim będzie „Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo”.

 

Jak piszą organizatorzy: na młodszych uczestników warsztatów czekają zajęcia z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Dzieci w wieku 10-12 lat także zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch lub będą mogły wybrać zajęcia prowadzone w środowisku App Inventor. W przypadku warsztatów online, do wyboru są także warsztaty z tworzenia stron internetowych. W trakcie lekcji, uczestnicy dowiedzą się na czym polega Phishing, jak stworzyć własny generator silnych haseł oraz jak rozpoznawać zagrożenia.

 

Starsi uczestnicy warsztatów zmierzą się zaś z kodowaniem w znanych i popularnych językach programowania, które są powszechnie używane w branży IT. W trakcie warsztatów z programowania w językach Python oraz C# zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, młodzież w wieku 13 -18 lat dowie się m.in. jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy.

 

Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl, można też zajrzeć na facebook’a: https://www.facebook.com/giganciprogramowaniabelchatow/?ref=pages_you_manage.

 

ADA

Plakat informacyjny - bezpłatne warsztaty z kodowania