Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaWeź udział w warsztatach, których tematem jest ogród

Weź udział w warsztatach, których tematem jest ogród

Aby wziąć udział w warsztatach trzeba się wcześniej zapisać Aby wziąć udział w warsztatach trzeba się wcześniej zapisać

 

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach poświęconych miejskiemu ogrodnictwu i permakulturze, które odbywać się będą w Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych MCK w Bełchatowie przy Placu Wolności 10. Podczas pięciu następujących po sobie sobotnich spotkań, z których pierwsze rozpocznie się 6 maja o godzinie 10:00, uczestnicy wspólnie dokonają transformacji dziedzińca CWiIS w zieloną przestrzeń dedykowaną miejskiej uprawie roślin jadalnych.

 

 

Jeżeli chcecie nauczyć się jak uprawiać zdrową żywność w warunkach miejskich, leży Wam na sercu dobro środowiska, jesteście gotowi ubrudzić ręce w ziemi i nie straszna Wam praca fizyczna – te warsztaty są właśnie dla Was! Specjalnie w tym celu Miejskie Centrum Kultury przygotowało na zapleczu Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych przestrzeń pod wspólny ogród jadalny. Będziemy spotykać się w każdą sobotę, od 6 maja do 3 czerwca, na dziedzińcu Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych przy Placu Wolności 10, w godzinach 10:00 – 18:00 i wspólnie zapełnimy go drzewami, krzewami owocowymi, warzywami, ziołami i roślinami ozdobnymi. Czeka na Was potężna dawka wiedzy z zakresu naturalnych metod prowadzenia ogrodu, bo za sterami przedsięwzięcia stanie Łukasz Nowacki z Fundacji Transformacja –  pionier permakultury w Polsce, praktyk projektowania regeneratywnego, nauczyciel i twórca ogrodów funkcjonujących zgodnie z naturą.Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy pod numerem telefonu 44 635 19 24. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Ogród powstał dzięki wsparciu Miasta Bełchatowa. Do akcji dołącza także Sponsor – „EKO-REGION” Sp. z o. o. w Bełchatowie oraz Partner – Restauracja Stara Kotłownia.

 

MCK Bełchatów

 

Plakat promujący wydarzenie MCK Bełchatów