Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaWieczornica patriotyczna

Wieczornica patriotyczna

Wieczornica w PG 4Uczniowie, nauczyciele, absolwenci i przyjaciele Publicznego Gimnazjum nr 4 wspólnie uczcili pamięć tych, którzy walczyli o Polskę w różnych okresach historii.

 

„Walce o wolność towarzyszyły ból, rozpacz, krew i łzy. Dziś, kiedy już ją mamy, aż się prosi, by uronić łzę radości. Nasza wieczornica być może stanie się ku temu okazją” – powiedziała Anna Szczęsna, Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 4 podczas wieczornicy patriotycznej, którą zorganizowała właśnie „czwórka”. Spotkanie zgromadziło wielu zainteresowanych. Uczniów, ich rodziców i bliskich, absolwentów, przyjaciół szkoły, a także mieszkańców os. Binków. 

 

Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego. Pieśni i wiersze, o różnorodnym nastroju i tematyce historycznej zaprezentowały dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół, młodzież, absolwenci oraz dorośli. Dla wszystkich zgromadzonych była to więc wielka lekcja historii ukryta w wierszu, pieśni i piosence.„Zawsze zależało mi na tym, by dorośli dali przykład młodzieży. Dziś śpiew dorosłych należy do rzadkości, a przecież w historii towarzyszył on wszystkim – dzieciom, młodzieży, żołnierzom, cywilom, starcom. Wszystko może ulec zniszczeniu, tylko „pieśń ujdzie cało” – można wyczytać w jednym ze śpiewników patriotycznych. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i za stworzenie tej niepowtarzalnej atmosfery. Uczniom za talent oraz niebywałą dyscyplinę i powagę, rodzicom za wsparcie, zaś gościom za dobre słowo” – podsumowuje dyrektor Szczęsna.

 

Autor, zamieściła: AD-A

Fot. PG nr 4

 

 

{gallery}Galeria wieczornica PG 4{/gallery}