Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaDyrektor "Piątki" odchodzi na emeryturę

Dyrektor „Piątki” odchodzi na emeryturę

 Za kilkadziesiąt lat pracy dyrektorskiej Mirosławie Grzybek podziękowali wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz oraz Łukasz PolitańskiDyrektor PS 5 Mirosława Grzybek za swoją pracę odebrała wiele gratulacji i podziękowań

 

Od 1988 roku była dyrektorem Przedszkola Samorządowego nr 5. Mirosława Grzybek, bo o niej mowa, po 35 latach dyrektorskiej pracy, 28 lutego przejdzie na emeryturę. Podczas  spotkania pt.  „Kroniki wspomnień”, które odbyło się we wtorek, 21 lutego, nie zabrakło gratulacji, podziękowań i życzeń.

   

– Pani Dyrektor, w imieniu pani Prezydent Marioli Czechowskiej, Pana Wiceprezydenta Dariusza Matyśkiewicza, Dyrektora Wydziału Oświaty Elwiry Antońskiej oraz swoim składam serdeczne podziękowania za wszystkie lata, które poświęciła Pani pracy nauczyciela, wychowawcy i dyrektora PS nr 5. Przyjmując, że bełchatowska oświata mieści się w księdze, to bez wątpienia Pani Dyrektor zapisała w niej pokaźny rozdział. Patrząc na wszystkie wydarzenia, których była Pani autorem – zarówno te prowadzone w przedszkolu, jak i te poza jego murami – to można powiedzieć, że jest Pani człowiekiem – instytucją. Bez wątpienia jest to olbrzymi sukces. W mojej ocenie największym osiągnięciem są jednak osoby tutaj zgromadzone, a więc grono przyjaciół, które zaskarbiła sobie Pani w ciągu całej swojej zawodowej pracy. Wszyscy bez wątpienia są Pani niezwykle życzliwi. Czego możemy życzyć u progu emerytury? Z założenia życie każdego z nas można przełożyć na pory roku. Wchodzi Pani powoli w jesień. Życzę więc pięknej, polskiej, złotej jesieni, realizacji tych wszystkich planów, o których wielokrotnie opowiadała mi Pani Dyrektor. Wszystkiego, co najlepsze – powiedział podczas spotkania w Przedszkolu Samorządowym nr 5 wiceprezydent Łukasz Politański.

W trakcie spotkania pożegnalnego, które dla odchodzącej na emeryturę dyrektor zorganizowały przedszkolaki, nauczyciele oraz rodzice dzieci z Przedszkola Samorzadowego nr 5 im. Jana Brzechwy, przypomniano najważniejsze wydarzenia minionych kilkadziesiąt lat, sukcesy i osiągnięcia. Była to prawdziwa „Kronika wspomnień” przeplatana występami byłych i obecnych wychowanków „Piątki”.

Wszystko zaczęło się 1 września 1987 roku, kiedy to na os. Dolnośląskim zostało otwarte pięciooddziałowe przedszkole dla dzieci pracowników kopalni. Mirosława Grzybek pracowała w nim od pierwszego dnia działalności placówki, a po roku objęła funkcję dyrektora. Kiedy w 1992 roku przedszkole zakładowe stało się samorządowym, ponownie została powołana na stanowisko dyrektora i funkcję tę pełni do dziś. – Całe swoje życie poświęciłam na rzecz pracy z dziećmi i dla dzieci. Praca ta była moją wielką pasją, sprawiała mi wiele radości, dodawała energii, sił i zapału. Przez cały czas swojej dyrektorskiej pracy współpracowałam z miastem i Radą Rodziców, a jakość usług świadczonych przez nasze przedszkole nieustannie rosła. Dziękuję za to wszystkim, których spotkałam na swojej zawodowej drodze. Choć odchodzę na emeryturę mogę zapewnić, że nadal będę Was wspierać pomysłami i przesyłać dobrą energię – mówiła pełna wzruszenia dyrektor Mirosława Grzybek.

Podczas uroczystości obecna dyrektor symbolicznie przekazała także klucze do przedszkola i życzenia owocnej pracy na rzecz całej przedszkolnej społeczności swojej następczyni. Nowa dyrektor – Magdalena Owczarek, stanowisko obejmie w najbliższy wtorek, 28 lutego.

 

AP

 

W trakcie pożegnalnych W trakcie pożegnalnych „Kronik wspomnień” dyrektor przypomniała najważniejsze osiągnięcia swojej pracy w przedszkolu