Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportWkrótce ruszają zapisy na III Bieg Nocny

Wkrótce ruszają zapisy na III Bieg Nocny

 

Po raz trzeci już amatorzy biegania mogą wystartowac w bełchatowskim Biegu Nocnym

 

Przed amatorami biegania kolejna okazja, aby sprawdzić swoją formę. 25 lutego ruszają zapisy na III Bieg Nocny, który wystartuje 27 kwietnia. To drugi z trzech biegów bełchatowskiej triady. Tym razem zawodnicy będą mieli do pokonania 10 km dystans.

 

 

Start planowany jest na godz. 21 w samym centrum Bełchatowa. Trasa z atestem PZLA poprowadzi placem Narutowicza, ul. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego. Po pięciu kilometrach zawodnicy zawrócą tą samą drogą, by zakończyć bieg na placu Narutowicza. Limit czasu wynosi 1 godzinę 40 minut.

 

– Trasa jest prosta i szybka. Bieg Nocny będzie więc doskonałą okazją dla tych, którzy chcą poprawić swojej życiówki – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które jest pomysłodawca i organizatorem zawodów. – Dwie poprzednie edycje Biegu Nocnego spotkały się z pozytywnym odbiorem. Dlatego w tym roku jeszcze zwiększyliśmy limit startujących do 400 osób – dodaje Szymczyk.

 

Zapisy wystartują 25 lutego na stronie: www.timerecords.pl. Aby się zarejestrować trzeba założyć konto i się zalogować. W systemie wyświetli się informacja o opłacie startowej, która w tym roku wynosi 40 zł. Co ważne, jeśli jesteś już zarejestrowany na platformie użyj tego samego konta podpiętego pod ten sam adres e-mail – tylko wtedy będzie możliwa klasyfikacja w Triadzie Bełchatowskiej.

 

Na najszybszych biegaczy czekają nagrody. Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet za pierwsze miejsce przewidziana jest gratyfikacja w wysokości 500 zł, za drugie 300 zł, a za trzecie 200 zł. Będą też nagrody specjalne – po 300 zł dla najlepszego bełchatowianina i bełchatowianki.

 

Bieg Nocny jest drugim etapem Bełchatowskiej Triady Biegowej. Podobnie, jak rok temu, i tym razem triadę rozpocznie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na 5 kilometrów. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że limit startujących wyczerpał się w niespełna cztery godziny. Zawodnicy spotkają się na stracie w niedzielę, 3 marca. Ostatnim z etapów i zarazem najdłuższym, bo na 15 km jest Bełchatowska Piętnastka, która tradycyjnie odbędzie się na zakończenie sezonu – w listopadzie. Więcej informacji o biegach, a także Bełchatowskiej Triadzie Biegowej można znaleźć na stronie: www.mcs.belchatow.pl.

 

Uczestnicy Biegu Nocnego mają do pokonania 10 km dystansUczestnicy Biegu Nocnego mają do pokonania 10 km dystans

 

AD-A