Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościWojewódzki konkurs dla producentów żywności

Wojewódzki konkurs dla producentów żywności

Do zwycięzców z każdej kategorii trafią pamiątkowe puchary Do zwycięzców z każdej kategorii trafią pamiątkowe statuetki

 

Jeszcze do 25 sierpnia producenci produktów rolnych, środków spożywczych lub napojów mogą zgłaszać swoje produkty do Konkursu Produktów Tradycyjnych „Tygiel Smaków 2022”. Nagrody przyznane zostaną w siedmiu kategoriach.

 

 

Jak podaje organizator – Województwo Łódzkie, do konkursu producent może zgłosić maksymalnie dwa produkty (rolne, środki spożywcze lub napoje) charakteryzujące się wysoką jakością i wyjątkowością, posiadające minimum 25 letnią tradycję wytwarzania, związane z kulturą, historią województwa łódzkiego i wytwarzane na terenie województwa łódzkiego.

 

Produkty mogą być zgłaszane w następujących 7 kategoriach: mięso świeże oraz produkty mięsne; orzechy, nasiona, zboża, warzywa i owoce (przetworzone i nie); wyroby piekarnicze i cukiernicze; gotowe dania i potrawy; napoje; sery i inne produkty mleczne; inne produkty, w tym: oleje i tłuszcze, miody, produkty rybołówstwa, ryby itp.

 

Nagrodami w konkursie są statuetki „Tygielka Smaków 2022” (w 7 kategoriach). Wyjątkowy produkt/potrawa, któremu Komisja Konkursowa przyzna najwyższą liczbę punktów otrzyma nagrodą główną „Tygiel Smaków 2022”. Wydarzenie odbędzie się podczas XV Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD 2022 w Łodzi.

 

Aby zgłosić się do udziału w konkursie trzeba wypełnić elektroniczny formularz, który dostępny jest TUTAJ, czyli na stronie www.elodzkie.pl. Przesłać go należy najpóźniej do 25 sierpnia 2022 roku do godziny 23:59. Warto dodać, że każdy producent biorący udział w Konkursie, a tym samym w targach, dostanie do dyspozycji część stoiska Województwa Łódzkiego – stoisko modułowe o powierzchni 6 m2 z podstawowym wyposażeniem oraz dwie „karty wstępu”.

 

Kontakt w sprawie konkursu pod nr tel. 42 66 33 585, 42 29 19 746, 42 66 33 562, a także emailem: ogrody@lodzkie.pl. Poniżej z załącznika można zaś pobrać pełny regulamin.

 

 

pdfRegulamin Konkursu Produktów Tradycyjnych pn.: „Tygiel Smaków 2022”