Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościWrześniowa sesja już w najbliższy czwartek

Wrześniowa sesja już w najbliższy czwartek

 W trakcie sesji radni zajmą się także miejskimi finansamiW trakcie sesji radni zajmą się także miejskimi finansami

 

Przed nami XLIX Sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazły się zarówno tematy inwestycyjne, jak i społeczne. Wśród nich, m.in. przekazanie środków na zakup wyposażenia dla nowo powstającego Domu Dziecka w Bełchatowie. Posiedzenie, które odbędzie się w czwartek, 29 września, będzie można śledzić na żywo na platformie esesja.pl. Początek o godz. 14:00.

Informacja z działalności spółek komunalnych, których miasto jest właścicielem bądź udziałowcem, będzie jednym z pierwszych punktów najbliższej, wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Chodzi o PGM, MZK, BTBS, WOD.-KAN. i PEC. W dokumencie zawarte zostały dane dotyczące m.in. wyników finansowych spółek, przeprowadzonych przez nie inwestycji czy zrealizowanych projektach. To nie jedyne zestawienie, z jakim podczas obrad zapoznają się radni. W porządku znalazła się bowiem również informacja z wykonania planów finansowych miejskich placówek kultury.

Radni zajmą się również kwestią planowanego remontu fragmentu ul. Czyżewskiego. Projekt uchwały zakłada przekazanie starostwu powiatowemu na ten cel blisko 440 tys. zł z miejskiego budżetu. Inwestycja obejmie odtworzenie zniszczonej nawierzchni na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do krzyżówki ze Staszica. Przypomnijmy, że podczas kwietniowej sesji podjęta została uchwała w sprawie przejęcia od bełchatowskiego powiatu zarządu nad ul. Czyżewskiego.

Kolejnym tematem, jaki omówią radni, będzie kwestia udzielenia dotacji celowej na zakup pierwszego wyposażenia Domu Dziecka, który ma powstać przy ul. Czaplinieckiej. O wsparcie od miasta w wysokości 80 tys. zł zwróciło się bełchatowskie starostwo.

W planowanym porządku obrad znalazły się również m.in. punkty dotyczące przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu Bełchatowa „Domiechowice Zachód”, określenia zasad nabywania i gospodarowania nieruchomościami na terenie miasta, a także propozycje zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie miasta.

Wszystkie dokumenty sesyjne, w tym projekty uchwał, dostępne są na portalu eSesja, gdzie na żywo transmitowane będą także obrady. Początek XLIX Sesji Rady Miejskiej zaplanowano na godz. 14:00 w czwartek, 29 września.

 

AP