Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaWszechstronna pomoc dla uczniów

Wszechstronna pomoc dla uczniów

 

 Dodatkowe godziny lekcyjne, to realna pomoc dla uczniów  Dodatkowe godziny lekcyjne, to realna pomoc dla uczniów

Dodatkowe godziny przedmiotowe dla uczniów i psycholog w szkołach. Miasto wygospodarowało środki finansowe dla podległych placówek. Wszystko po to, by młodzieży, po trudnościach związanych ze zdalną nauką, łatwiej odnalazła się w szkolnej rzeczywistości.

 

Ubiegły rok dla uczniów był trudny. Obostrzenia związane z COVID -19 spowodowały konieczność wprowadzenia zdalnego nauczania. Nie wszyscy uczniowie poradzili sobie w tej nowej rzeczywistości. Nadrabianie ewentualnych zaległości z minionego roku szkolnego, umożliwi wprowadzenie do szkół dodatkowych godzin, głównie dla podstawowych przedmiotów takich jak: język polski, matematyka, historia czy biologia. Placówki same decydują, które  lekcje realizowane są w dodatkowym wymiarze, zgodnie z faktycznymi potrzebami uczniów.

 

Jednostki prowadzone przez miasto, włączając w to III LO oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową, otrzymają na każdą z klas dodatkowo po 15 godzin lekcyjnych. W sumie na terenie miasta to ponad 2,5 tys. dodatkowych lekcji.

 

– Musimy pamiętać, że niemal cały poprzedni rok szkolny uczniowie spędzili w domach. Zdalne nauczanie w szkołach, choć prowadzone było sprawnie, bo mamy już w tym doświadczenie i odpowiednie narzędzia, nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem – mówi wiceprezydent Łukasz Politański. – Dodatkowe godziny oraz zapewniony dostęp do psychologa, to realna pomoc skierowana do uczniów — podkreśla wiceprezydent Politański.

Miasto wygospodarowało pieniądze na zapewnienie w każdej z podległych placówek godzin dla psychologa. – Bardzo trudny dla młodych ludzi był fakt wielomiesięcznej izolacji i braku kontaktu z rówieśnikami czy aktywnego trybu życia. Nie wszystkie dzieci radzą sobie, chociażby z powrotem do szkół, czy ciągłym zagrożeniem związanym z koronawirusem. Rozmowa z psychologiem może wiele zdziałać, dlatego chcemy, by w każdej placówce był gabinet oferujący taka pomoc – dodaje wiceprezydent Politański.

KR