Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościWyburzamy Zębce pod budowę BTBS-u

Wyburzamy Zębce pod budowę BTBS-u

Prace rozbiórkowe powinny zakończyć się w połowie majaPrace rozbiórkowe powinny zakończyć się w połowie maja

 

Ruszyły prace rozbiórkowe dwóch budynków typu Zębiec przy ul. Czaplinieckiej. To właśnie tam wybudowany ma zostać nowy blok Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powstanie w nim 36 mieszkań.

Na marcowej sesji miasto przekazało bełchatowskiemu TBS-owi tereny, na których obecnie stoją dwa budynki typu Zębiec. W jednym mieścił się MONAR, w drugim zaś swoją siedzibę miały różne stowarzyszenia i organizacje. Do przetargu zgłosiły się aż 22 firmy, ostatecznie wyburzenia prowadzić będzie toruńska firma Eurotec.

Teren został już ogrodzony. Wykonawca najpierw zdemontuje okna w budynkach. W dalszej kolejności usunięte zostaną dach, ściany i sama konstrukcja. Ostatni etap wyburzeń obejmie natomiast usunięcie fundamentów i drogi. Zgodnie z umową rozbiórka powinna się zakończyć w połowie maja. Całość prac kosztować będzie 183 tys. zł.

Rozbiórka budynków przy ul. Czaplinieckiej to krok do budowy ósmego już bloku miejskiej spółki BTBS. Budynek ma mieć cztery kondygnacje. Powstanie w nim 36 mieszkań. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ok. 13 mln zł. Dlatego też prezydent Mariola Czechowska stara się o środki zewnętrzne. Chodzi o 1,3 mln zł (czyli 10 proc. kosztów) z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W tym przypadku wszelkie dokumenty zostały już złożone. W grę wchodzą także pieniądze z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym drugim przypadku wsparcie może sięgnąć nawet 35 proc. wartości zadania. Miasto właśnie przygotowuje dokumenty aplikacyjne.

AP

 

Wyburzane są dwa budynki przy ul. CzaplinieckiejWyburzane są dwa budynki przy ul. Czaplinieckiej