Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaWyniki rekrutacji do "Mickiewicza"

Wyniki rekrutacji do „Mickiewicza”

Oferta edukacyjna "Mickiewicza" cieszy się coraz większym zainteresowaniem bełchatowskiej młodzieżyOferta edukacyjna „Mickiewicza” cieszy się coraz większym zainteresowaniem bełchatowskiej młodzieży

 

Blisko 200 absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej zadeklarowało chęć kontynuowania nauki w III Liceum Ogólnokształcącym. W „Mickiewiczu” przygotowanych zostało blisko 180 miejsc w siedmiu klasach pierwszych – 4 po gimnazjum i 3 po podstawówce. Dyrekcja placówki rozważa możliwość utworzenia dodatkowego oddziału dla uczniów po gimnazjum – tak, aby wszyscy chętni zostali przyjęci.

Od września dotychczasowy Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza przekształci się w czteroletnie III Liceum Ogólnokształcące. Co ważne, absolwenci gimnazjów będą w nim realizować program liceum trzyletniego. Jak podkreśla wicedyrektor szkoły, Małgorzata Załęczna, „Mickiewicz” dobrze przygotował się na przyjęcie tzw. podwójnego rocznika. – Dla tegorocznych absolwentów gimnazjum przygotowaliśmy cztery klasy pierwsze, zaś dla absolwentów szkół podstawowych – trzy. Uczniowie do wyboru mieli interesujące profile, w tym takie, których nie spotka się w żadnej innej szkole. Otworzyliśmy m.in. klasę sportową (piłkarską) z sekcją dziewcząt oraz integracyjną klasę psychologiczno-społeczną – mówi wicedyrektor Załęczna.

Oferta placówki okazała się na tyle atrakcyjna, że chęć kontynuowania nauki w popularnym „Mickiewiczu” zadeklarowało 104 absolwentów gimnazjum i 69 osób, które ukończyły ośmioletnią szkołę podstawową. Do tego należy doliczyć blisko 30 uczniów, którzy w procesie rekrutacji III LO oznaczyli jako szkołę drugiego wyboru. Dla porównania dodajmy, że w roku ubiegłym na przygotowane 92 miejsca przyjętych zostało 80 absolwentów.

– Cieszymy się, że nasza oferta edukacyjna cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem bełchatowskiej młodzieży – zdolnej, pełnej pasji i chęci poszerzania swoich horyzontów. Na wszystkich czekamy z otwartymi ramionami, dlatego też rozważamy uruchomienie dodatkowego, piątego oddziału dla absolwentów gimnazjum, najprawdopodobniej klasy psychologiczno-społecznej – dodaje wicedyrektor Załęczna.

We wtorek, 16 lipca ogłoszone zostały listy uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia do wszystkich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Zgodnie z harmonogramem naboru przez najbliższych kilka dni, czyli do środy 24 lipca, będą potwierdzać chęć podjęcia nauki w konkretnej placówce. Ostateczne listy osób przyjętych zostaną ogłoszone dzień później, czyli w czwartek, 25 lipca.

 

AP