Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaWyśpiewali nagrody w przeglądzie "Moja Ojczyzna"

Wyśpiewali nagrody w przeglądzie „Moja Ojczyzna”

Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej wręczenie nagród podczas koncertu laureatów.
Do laureatów Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej trafiły nagrody i pamiątkowe dyplomy
Laureaci Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna” odebrali nagrody. Zwycięzcy pierwszych miejsc zaśpiewali podczas koncertu, który towarzyszył miejskim obchodom Święta Niepodległości.

Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna” na stałe już wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń kulturalnych. W tym roku odbył się po raz 23. Tradycyjnie zorganizowało go Regionalne Towarzystwo Społeczno – Kulturalne „ERSKA”, zaś prezydent Bełchatowa wsparł finansowo.

Przesłuchania konkursowe odbyły się 21 października. Udział w nich wzięło prawie 70 wykonawców. Ostatecznie jury wyłoniło 17 zwycięzców w kilku kategoriach. Przyznało także sześć nagród dodatkowych. Oficjalny werdykt jurorów poznaliśmy 10 listopada podczas koncertu laureatów. Tradycyjnie odbył się on w Gigantach Mocy. I jak zawsze towarzyszył miejskim obchodom Narodowego Święta Niepodległości.

Wśród najmłodszych wykonawców (przedszkola, klasy 0) zwyciężyła Zofia Wojtal z PS nr 2, która zaśpiewała piosenkę pt. „Czy wojna jest dla dziewczyn”. Wśród zespołów pierwszą nagrodę otrzymały „Siódemeczki” z PS nr 7 wykonujące „Szarą Piechotę”.

W przypadku klas 1-3 szkół podstawowych jury najbardziej spodobał się występ grupy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękawie. A w solistach królowała Zofia Motyl również z ZSP w Łękawie.

W kategorii klasy 4-6 podstawówek pierwsze miejsce w zespołach zajął chór Kantylenka ze Szkoły Podstawowej nr 12, który zaśpiewał „Kocham cię Polsko”. W duetach bezkonkurencyjne okazały się Gabriela Grębosz i Wiktoria Grębosz ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dziewczyny zaśpiewały „Wolność”.  Natomiast w solistach laureatką została Lena Sobieraj z SP nr 12.

W przypadku uczniów klas 7-8 szkół podstawowych jury nie przyznało pierwszego miejsca. Druga lokata przypadła natomiast „Trójce” z SP nr 3. Zespół wystąpił z utworem „Dla niepodległej szli”. Pierwsze miejsce w solistach wyśpiewała Martyna Kruk, która wystąpiła z utworem „Tango na głos, orkiestrę, i jeszcze jeden głos”.

W ostatniej z kategorii – szkoły średnie jury pierwszym miejscem nagrodziło Aleksandrę Wąski. Uczennica I LO zaśpiewała „Rozkwitają pąki białych róż”.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a także wszystkim uczestnikom Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”.

Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja Ojczyzna"
Udział w przesłuchaniach wzięło prawie 70 wykonawców, nagrodzono 17

>>> Obejrzyj galerię zdjęć: Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Moja Ojczyzna”