Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZapisz się na bieg "Piątka szyta na miarę"

Zapisz się na bieg „Piątka szyta na miarę”

Ruszyły zapisy do Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę”. Na biegaczy czeka 150 pakietów startowych, a na tych, którzy zdecydują się wystartować w biegu rodzinnym 10. Samo wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę 22 października.

Będzie to już trzecia odsłona Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę”. Tradycyjnie wspólnie z Klubem Biegaczy „Spartakus” Bełchatów zorganizują go prezydent Mariola Czechowska i Miejskie Centrum Sportu. Tak jak poprzednio i tym razem organizatorzy przewidzieli dwa biegi: główny i towarzyszący – rodzinny.

W biegu głównym pobiegną na 5 km

Na biegaczy, którzy pobiegną w biegu głównym, czeka 150 pakietów startowych. Zapisy trwają, a zgłaszać można się za pośrednictwem strony: www.e-gepard.eu. Opłata startowa wynosi 50 złotych. A wystartować może każdy, kto do dnia biegu będzie mieć ukończone 16 lat.

Na tych, którzy wybiorą właśnie tę rywalizację, czekać będzie 5 km dystans rozłożony na dwie pętle po 2,5 km. Trasa prowadzić będzie bełchatowskimi ulicami ze startem i metą w centrum miasta. Co ważne, trasa posiada ważny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przewidzianych jest kilka kategorii. Oprócz OPEN kobiet i OPEN mężczyzn będzie także obowiązywać podział według kategorii wiekowych: 16-39 lat, „40+” oraz „60+”. Bieg wystartuje o godz. 11:00.

Wystartuj w biegu towarzyszącym – rodzinnym

Do startu w biegu „Piątka szyta na miarę” organizatorzy zapraszają także rodziny. Dokładnie trzyosobowe zespoły, w których musi być przynajmniej jedno dziecko. Jedna osoba z drużyny musi być też  pełnoletnia – automatycznie staje się ona kapitanem. Zapisy do startu też już trwają. Aby się zgłosić trzeba wejść na stronę www.e-gepard.eu. Limit miejsc to 10 drużyn. Opłata startowa natomiast wynosi 90 zł. Prowadzona będzie klasyfikacja trzech najlepszych rodzin, które dostaną pamiątkowy puchar.

Rodziny zmierzą się na 2,5 km dystansie. Trasa będzie taka sama, jak w przypadku biegu głównego. Drużyny wystartują kilka minut po 11:00.  

Dodatkowe informacje o Biegu Ulicznym „Piątka szyta na miarę”

Limit czasowy dla obu biegów jest taki sam i wynosi 50 minut. Biuro zawodów będzie umiejscowione w Galerii Bawełnianka (u. Bawełniana 7). A dostępne będzie w godz. 8:00 – 10:00. To właśnie tu organizatorzy prowadzić będą weryfikację zawodników, będą też wydawać pakiety startowe. – Tam każdy zawodnik i członek rodziny otrzymuje numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki do przypięcia numeru startowego, wodę, upominek od organizatorów oraz po ukończeniu zmagań i przekroczeniu mety zgodnie z regulaminem pamiątkowy medal Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

ADA

Bieg "Piątka szyta na miarę" plakat informacyjny