Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZ kijkami poszli po Puchar Świata

Z kijkami poszli po Puchar Świata

Puchar Świata Nordic Walking w Bełchatowie
Na linii startu Pucharu Świata stanęli najlepsi zawodnicy nordic walking z Polski, Europy i świata
Blisko 500 zawodników z kilkunastu krajów Europy i świata zmierzyło się w bełchatowskiej odsłonie Pucharu Świata Nordic Walking. Zawodnicy – zarówno zawodowcy, jak i amatorzy – rywalizowali na trzech dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów. Poza tym poznaliśmy najlepsze sztafety.

W ostatni sierpniowy weekend Bełchatów był gospodarzem PGE World Cup Bełchatów 2023. Do Bełchatowa przyjechało niemal pół tysiąca sportowców. Mogliśmy podziwiać zawodników z Polski, ale też z kilkunastu innych państw, m.in. Ukrainy, Słowacji, Hiszpanii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Wśród startujących była również liczna, bo kilkudziesięcioosobowa grupa bełchatowian.

– Bardzo się cieszymy, że już po raz dugi w naszym mieście odbyła się tak duża impreza, jak Puchar Świata w Nordic Walking. Świadczy to o tym, że jako organizator imprezy w ubiegłym roku poradziliśmy sobie znakomicie, a także o tym, że Bełchatów oceniane jest jako miasto przyjazne, do którego zawsze warto wracać. Widać również, że ta dyscyplina jest coraz bardziej popularna na całym świecie – mówił podczas inauguracji zawodów wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Z kijkami poszli po puchar

Imprezę uroczyście otwarto w piątek, 25 sierpnia. Na płytę hali Energia wprowadzono flagi, odegrano hymn, zaprzysiężono sędziów, a zawodnicy złożyli ślubowanie. Sportowa rywalizacja toczyła się w sobotę, 27 sierpnia. Zawodnicy do pokonania mieli jeden z trzech dystansów – 5, 10 i 21 km. Trasy wiodły terenami PCS-u i bełchatowskiego nadleśnictwa. Dokładne wyniki znajdują się na stronie dedykowanej tegorocznemu Pucharowi Świata Nordic Cup 2022 – https://www.maratonczykpomiarczasu.pl/.

>>> Zobacz fotogalerię: Otwarcie Pucharu Świata Nordic Walking Bełchatów 2023

>>> Zobacz fotogalerię: Puchar Świata Nordic Walking Bełchatów 2023

Każdy zawodnik, który ukończył swój dystans otrzymał medal finishera, który zaprojektowany został specjalnie na bełchatowski etap. Zwycięzcy kategorii Open oraz poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast w niedzielę 27 sierpnia zmierzyły się sztafety. W tym przypadku zawodnicy do pokonania mieli 2,5 km. Wszystkim zawodnikom gratulujemy fantastycznych wyników i dziękujemy za moc sportowych emocji i wrażeń. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej dużej, międzynarodowej imprezy. Mam nadzieję, że nasze wysiłki zostaną docenione i za rok o tej porze po raz trzeci będziemy mogli gościć w naszym mieście najlepszych zawodników nordic walking na świecie – podsumowuje Paweł Woźniak, dyrektor MCS w Bełchatowie.

AP