Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZa nami eliminacje festiwalu "Santo Subito"

Za nami eliminacje festiwalu „Santo Subito”

Za nami eliminacje festiwalu "Santo Subito"
W przesłuchaniach wzięły udział dziecięce zespoły i chóry, a także soliści
Kilkudziesięciu młodych bełchatowian wzięło udział w eliminacjach Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej „Santo Subito”. Laureatów poznamy 16 czerwca podczas koncertu, który towarzyszyć będzie obchodom Dnia Patrona Miasta.

Za nami eliminacje festiwalu „Santo Subito”. To już ósma odsłona wydarzenia, w którym co roku udział bierze kilkadziesiąt młodych muzyków. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmi: „Św. Jam Paweł II – Obrońca Życia”.

W sobotę 25 maja na scenie MCK PGE Gigantów Mocy zaprezentowali się soliści, a także schole, zespoły i chóry.  Prezentacje podzielono na trzy kategorie wiekowe: do 7 lat, od 8 do 11 lat i od 12 do 15 lat. Soliści wykonali po jednym utworze, a zespoły lub chóry – dwa. Dobór repertuaru był nieprzypadkowy. Zgodnie z regulaminem, musi on nawiązywać do postaci św. Jana Pawła II.

Zwycięzców tegorocznego Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej poznamy 16 czerwca. Lista laureatów zostanie ogłoszona podczas koncertu, jaki tradycyjnie będzie towarzyszyć obchodom Dnia Patrona.

>>> Zobacz fotorelację: Przesłuchania festiwalu „Santo Subito”

Organizatorami festiwalu „Santo Subito” są Prezydent Miasta Bełchatowa, parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie oraz Miejskie Centrum Kultury. Wydarzenie patronatem honorowym objął zaś metropolita łódzki ks. abp Grzegorz Ryś, jako podziękowanie za kanonizację św. Jana Pawła II.

AP

Laureatów festiwalu poznamy podczas obchodów Dnia Patrona Miasta
Laureatów festiwalu poznamy podczas obchodów Dnia Patrona Miasta