Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZa nami jarmark pełen świątecznej magii

Za nami jarmark pełen świątecznej magii

 Prezydent Mariola Czechowska złożyła uczestnikom jarmarku życzenia świątecznePrezydent Mariola Czechowska złożyła uczestnikom jarmarku życzenia świąteczne

 

Miniony weekend w Bełchatowie upłynął pod znakiem zbliżającego się Bożego Narodzenia. Podczas miejskiego Jarmarku Świątecznego, na który zaprosiła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, atrakcji nie brakowało – zarówno dla małych, jak i dużych. Swoje produkty prezentowało kilkudziesięciu wystawców, były warsztaty dla dzieci i występy artystyczne, a wszystko w towarzystwie Mikołaja.

Mimo mrozu 17 i 18 grudnia centrum Bełchatowa tętniło życiem. A to wszystko za sprawą Miejskiego Jarmarku Świątecznego, który uroczyście otworzyła prezydent Mariola Czechowska. Tuż przed zapaleniem światełek na miejskiej choince, prezydent złożyła także przedświąteczne życzenia zgromadzonym na placu Narutowicza bełchatowianom.

 

– Życzę, aby przygotowania do zbliżających się świąt były wielką radością i przyjemnością, a same święta żeby upłynęły w spokoju. Niech to dla nas wszystkich będzie bardzo dobry czas – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

Na placu za MCK PGE Gigantami Mocy stanęły stragany handlowe. Blisko 40 wystawców prezentowało ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze, produkty ekologiczne oraz świąteczne specjały, przetwory i oryginalne zabawki. –Najważniejsze, że czuć tutaj tę świąteczną atmosferę. Niekoniecznie trzeba coś kupić, choć takie ręcznie robione rzeczy są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju – mówił podczas jarmarku pan Krzysztof.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Miejski Jarmark Świąteczny cz. 1

 

>>> Zobacz fotogalerię: Miejski Jarmark Świąteczny cz. 2

 

Jarmark to nie tylko wystawcy i możliwość kupienia oryginalnych świątecznych prezentów i smakołyków, ale także warsztaty, które w holu Gigantów Mocy poprowadzili pracownicy miejskich placówek kulturalnych. Dzieci mogły własnoręcznie wykonać ozdoby, lampiony czy pachnące mydełka. Z kolei na scenie w świątecznym repertuarze wystąpiły dzieci z miejskich przedszkoli oraz szkół, laureaci konkursu wokalnego „Małe gwiazdy”, a także Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów – Grocholice.

Najmłodszym ogromną radość sprawili Elza i Olaf w „Krainy lodu” oraz elfy na szczudłach. Wspaniałą atrakcją okazał się także świąteczny domek, w którym dzieci mogły spotkać Mikołaja.

 

– Cieszę się, że mogłem tu spotkać bardzo dużo uśmiechniętych dzieci. Co najważniejsze, wszystkie deklarują – a wiem o tym, że te deklaracje są prawdziwe – że przez cały rok były grzeczne. Wszystkie napisały już listy z prośbą o prezenty. Okazało się także, że dzieci znają kolędy i pastorałki, i nawet mi je śpiewały – mówił Mikołaj. – Wszystkim mieszkańcom Bełchatowa pragnę złożyć także życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, pełnych wiary, nadziei i miłości. A w nadchodzącym roku życzę spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów. Wszystkiego, co najlepsze – dodał gość z Laponii.

 

Dziękujemy sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczny Miejski Jarmark Świąteczny był pełen magii i radości ze zbliżającego się Bożego Narodzenia. Wszystkich mieszkańców zapraszamy jednocześnie na kolejny jarmark już za rok.

 

AP

 

Dzieci cieszyły się na spotkanie z MikołajemDzieci cieszyły się na spotkanie z Mikołajem

 

Na jarmarku swoje wyroby prezentowało kilkudziesięciu wystawcówNa jarmarku swoje wyroby prezentowało kilkudziesięciu wystawców

 

 Sponsorzy Miejskiego Jarmarku Świątecznego 2022Sponsorzy Miejskiego Jarmarku Świątecznego 2022