Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZadbaj o siebie – zrób mammografię

Zadbaj o siebie – zrób mammografię

Badanie jest bezbolesne i pozwala wykryć nawet drobne zmianyBadanie jest bezbolesne i pozwala wykryć nawet drobne zmiany

 

Zachęcamy bełchatowianki między 50. a 69. rokiem życia do wykonania bezpłatnej mammografii. 6 i 7 lutego do naszego miasta po raz kolejny przyjedzie mammobus. Aby zrobić badanie w mobilnej pracowni diagnostycznej, nie trzeba mieć skierowania.

 

Rak piersi to najczęściej występujący u kobiet nowotwór złośliwy. Każdego roku diagnozuje się go u blisko 19 tys. Polek. Wcześnie wykryty, jest praktycznie całkowicie wyleczalny. Dlatego też specjaliści podkreślają jak ważną rolę odgrywają badania profilaktyczne. Bełchatowianki kilka razy w roku mogą wykonać bezpłatną mammografię. To prosta i skuteczna metoda profilaktyki raka piersi.

 

W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało około tysiąca mieszkanek Bełchatowa. Rekordowy pod tym względem był październik – wówczas mammografię wykonało 100 kobiet. – Serdecznie polecam wszystkim. Ja robię zawsze, stale i jestem zdrowa. Czuję się bezpiecznie – podkreśla pani Jolanta. – Warto i trzeba skorzystać z takiej okazji, bo to nic nie da, jak się zbadamy za późno. Trzeba iść i wcześniej sprawdzić, czy jest wszystko w porządku – dodaje z kolei pani Wanda. – Badania profilaktyczne są bardzo ważne i my, kobiety, same powinnyśmy o siebie zadbać – podsumowuje pani Aneta.

 

Najbliższa okazja do przebadania piersi będzie w poniedziałek, 6 lutego i we wtorek, 7 lutego. W tych właśnie dniach w Bełchatowie zaparkuje specjalny mammobus. Badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia będzie można wykonać w godz. 8:00 – 17:00. Na mammografię można się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu 42 254 64 17 lub na stronie internetowej medica.org.pl.

 

Ważne! Program skierowany jest do ubezpieczonych kobiet między 50. a 69. rokiem życia, które nie leczą się aktualnie z powodu raka piersi i w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii w ramach NFZ. Osoby nie spełniające tych warunków również będą mogły wykonać badanie, będą musiały jednak za nie zapłacić.

 

AP

 

Mammobus zaparkuje na placu za MCK PGE Gigantami MocyMammobus zaparkuje na placu za MCK PGE Gigantami Mocy