Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSławomir Szmal gościł w Bełchatowie

Sławomir Szmal gościł w Bełchatowie

Do uprawiania sportu wspólnie ze Sławomirem Szmalem zachęcał także wiceprezydent Łukasz PolitańskiDo uprawiania sportu wspólnie ze Sławomirem Szmalem zachęcał także wiceprezydent Łukasz Politański

 

Na zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej do Bełchatowa przyjechał dziś Sławomir Szmal – wielokrotny reprezentant Polski, olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy piłki ręcznej. W ramach akcji „Włącz aktywność” poprowadził on trening dla dzieci i młodzieży.

Celem ogólnopolskiej akcji, do której włączył się Bełchatów, jest zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu i większej aktywności. W ramach projektu w Bełchatowie gościł Sławomir Szmal – jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej, ale nie tylko, piłki ręcznej. – Aktywność jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia. Ta akcja ma służyć temu, żeby nasze dzieci w przyszłości były zdrowe. Dlatego też bardzo ucieszyłem się na to spotkanie w Bełchatowie i możliwość pokazania najmłodszym, jak się gra w piłkę ręczną. Sam jestem rodzicem i widzę dokładnie, że młodzież dziś woli usiąść przed komputerem niż zażyć ruchu. Wystarczy jednak pokazać im, że sport może sprawiać prawdziwą frajdę, a wtedy dzieciaki naprawdę szybko łapią bakcyla. Musimy zrobić wszystko, żeby ich zwyczajnie zarazić miłością do ruchu – mówił podczas spotkania z bełchatowską młodzieżą Sławomir Szmal.

Podobnego zdania jest także wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, który podczas spotkania w hali Energia zapraszał młodych bełchatowian do uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez działające w naszym mieście kluby sportowe.

 

– Musimy zrobić wszystko, żeby pokazać naszym dzieciom, że jest alternatywa dla spędzania czasu przy komputerze, tablecie czy smartfonie i że warto żyć niejako na opak dzisiejszym trendom. To wspaniale, że ten projekt trafił także do Bełchatowa. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, zachęcam do przystąpienia do naszych bełchatowskich klubów sportowych. Mamy przecież BKL, UKS Czempion, Akademię GKS i Skry, czy wiele, wiele innych. Droga do sportu jest dla każdego otwarta, trzeba tylko chcieć – mówił wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Najważniejszym punktem spotkania w ramach akcji „Włącz aktywność” był trening, jaki ze zgromadzonymi w hali Energia młodymi bełchatowianami przeprowadził Sławomir Szmal. Podczas zajęć przybliżył zasady piłki ręcznej, zdradził kilka ulubionych technik szczypiornistów. Co ważne, uczestnicy warsztatów mogli także spróbować swoich sił i strzelić bramkę jednemu z najlepszych w historii tej dyscypliny spotu bramkarzy. Ponadto uczestnicy zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia, które omówiła dietetyk Martyna Kłoda – była reprezentantka Polski w siatkówce plażowej, dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski, a także srebrna medalistka Pucharu Świata w Liechtensteinie z 2018 roku. Ponadto była także okazja do rozmów z Marcinem Prusem – psychologiem, a także byłym siatkarzem, wielokrotnym reprezentantem Polski, Mistrzem Świata Juniorów i MVP z Bahrajnu z 1997 roku.

 

– Cieszę się, że udało nam się zorganizować ten event. Mam nadzieję, że pokazał on dzieciom, że nie tylko siatkówka i nie tylko piłka nożna istnieją w naszym mieście. Nikt tak mocno nie zachęci dzieciaków do aktywności jak gwiazdy sportu swoim autorytetem. Bo przecież oni kiedyś byli dziećmi, a ciężką i systematyczną pracą doszli naprawdę daleko w swoich karierach. Trzeba więc marzyć, a każde marzenie można spełnić – podkreśla Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

>>> Zobacz fotogalerię: „Włącz aktywność” ze Sławomirem Szmalem

Spotkanie ze Sławomirem Szmalem w ramach projektu „Włącz aktywność” zorganizowało Miasto Bełchatów wspólnie z Miejskim Centrum Sportu, BDB Event, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszeniem Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ.

 

AP

 

Uczestnicy treningu mogli spróbować strzelić bramkę Sławomirowi SzmalowiUczestnicy treningu mogli spróbować strzelić bramkę Sławomirowi Szmalowi