Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZapisz się na darmowe zajęcia z nordic walking

Zapisz się na darmowe zajęcia z nordic walking

W projekcie udział mogą wziąć pełnoletni bełchatowianie
Chcesz zadbać o swoją formę? A może szukasz sportowych wyzwań? Mamy dla Ciebie propozycję. Weź udział w projekcie „Ruszaj się dla zdrowia” i skorzystaj z cyklu bezpłatnych zajęć z nordic walking. Start zapisów już 5 czerwca.

Miasto rusza z realizacją nowego prozdrowotnego projektu. „Ruszaj się dla zdrowia”, bo o nim mowa, ma zachęcić bełchatowian do aktywności, zdrowego stylu życia i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na mieszkańców czeka bowiem cykl 30 zajęć z wykorzystaniem kijków do nordic walking. Będzie więc okazja, aby podszkolić swoją technikę, ale też nauczyć się jej od podstaw. W planach są również pogadanki prozdrowotne. Miasto będzie realizować projekt wspólnie z Klubem Sportowym Nordic Walking Bełchatów. Udział w nim mogą wziąć osoby pełnoletnie. Zapisy ruszają w najbliższą środę 5 czerwca i potrwają do 14 czerwca do godz. 13:00. Nie ma jednak, co zwlekać. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona. Aby się zgłosić, trzeba wypełnić deklarację i kwestionariusz. Dostępne są one w załączniku poniżej, a także w Urzędzie Miasta Bełchatowa. Wypełnione trzeba dostarczyć do Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1, Wydział Spraw Społecznych, III piętro, pokój 410) lub przesłać drogą pocztową na wspomniany adres. Na uczestników projektów czeka 30 zajęć. Pierwsze mają się odbyć jeszcze w czerwcu, a ostatnie w październiku. Spotkania będą się odbywać 2 razy w tygodniu. Osoby zakwalifikowane do projektu zostaną o tym poinformowane do 21 czerwca. Szczegóły można znaleźć w regulaminie (do pobrania w załączniku).

– Liczę, że wiele osób załapie bakcyla sportu. Sport ma bowiem wiele zalet. Dobrze wpływa na nasze zdrowie, pozwala się odstresować, pomaga wyjść z domu, odciąga od wielu uzależnień. Gorąco więc zachęcam do aktywności. Mnie sport w życiu bardzo pomógł i wierzę, że pomoże wielu mieszkańcom naszego miasta – mówi Patryk Marjan, prezydent Bełchatowa.

Na projekt „Ruszaj się dla zdrowia” miasto pozyskało środki zewnętrze z województwa łódzkiego w ramach programu „Zdrowe Łódzkie na plus”.  

Plakat promujący akcję