Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportLubisz szachy? Zapisz się na Gambit Bełchatowski

Lubisz szachy? Zapisz się na Gambit Bełchatowski

Gambit Bełchatowski odbędzie się już po raz trzeci
Gambit Bełchatowski rozegrany będzie w hali Energia; fot./archiwum
W połowie września Bełchatów stanie się polską stolicą szachów. 16 września w hali Energia rozegrany zostanie trzeci ogólnopolski turniej Gambit Bełchatowski. Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji mogą się już zapisywać.

Po raz kolejny w Bełchatowie będziemy gościć amatorów szachów szybkich. Jeśli więc lubisz grać w tę królewską grę, zapisz się ma Gambit Bełchatowski. Turniej odbędzie się 16 września w hali Energia. Szachiści powalczą w systemie szwajcarskim, a tempo gry wynosić będzie 10 minut + 5 sekund na ruch. Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach: OPEN z podziałem na kategorię wiekową do lat 14 oraz grupę do lat 10. Co ważne zmagania są zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.

Zapisz się na Gambit Bełchatowski

O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń. Dlatego warto się pospieszyć. Zainteresowani startem w Gambicie Bełchatowskim mogą się zapisać bezpośrednio na stronie chessarbiter.com. Drugą opcją jest wysłanie zgłoszenia na adres: emil.osinski810@gmail.com. W treści maila powinno się znaleźć imię i nazwisko zawodnika, kategorię, w której chce wystartować, ranking, data urodzenia, miejsce zamieszkania oraz klub. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 września.

Dla graczy do 10. roku życia wpisowe wynosi 30 złotych, dla starszych graczy zaś 50 złotych. W przypadku zawodnika zrzeszonego w klubie UKS „Jedynka” Bełchatów opłata startowa wynosi natomiast 30 złotych.

Jest o co walczyć, bo w puli nagród w tym roku są aż 4 tys. zł. Oprócz nagród finansowych, organizatorzy – czyli Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Bełchatów, Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu – przewidzieli również nagrody rzeczowe. Ponadto zawodnicy, którzy w swoich kategoriach staną na podium, otrzymają pamiątkowe puchary. Regulamin zawodów i link do zapisów znaleźć można również na stronie MCS-u.

AP