Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZapraszamy na kolejną odsłonę Klubu Podróżnika

Zapraszamy na kolejną odsłonę Klubu Podróżnika

Przed bełchatowianami kolejna okazja, aby posłuchać ciekawych, podróżniczych opowieści Przed bełchatowianami kolejna okazja, aby posłuchać ciekawych, podróżniczych opowieści

 

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie z cyklu Klub Podróżnika, które odbędzie się 19 stycznia br. o godzinie 18:00 w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Gościem będzie pani Renata Musiał, która opowie o swojej podróży do Etiopii.

 

 

Pani Renata Musiał jest emerytowaną nauczycielką historii, którą od zawsze fascynowały podróże. Odwiedziła już blisko 100 krajów całego świata. Najbardziej fascynuje ją Azja Centralna, szeroko rozumiany Wschód oraz Afryka. Interesuje się również fotografią podróżniczą, a swoje zdjęcia pokazywała na wielu wystawach m.in. w Niemczech i Austrii. Swoimi przeżyciami oraz wrażeniami z podróży chętnie dzieli się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie podczas zajęć poświęconych turystyce. Tym razem, w ramach spotkania Klubu Podróżnika, nasz gość zabierze nas do fascynującego państwa położonego w Rogu Afryki – Etiopii, zwanej wcześniej Abisynią – państwa o prastarych tradycjach i kulturze, w której wpływy wielkich monoteistycznych religii mieszają się w kipiącym tyglu kolorów, ekspresji i rytmów Czarnego Kontynentu.

 

Zapraszamy. Wstęp wolny.

 

Źródło: MCK Bełchatów

 

Plakat promujący Klub Podróżnika