Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZapraszamy na koncert piosenek patriotycznych

Zapraszamy na koncert piosenek patriotycznych

Zapraszamy na koncert piosenek patriotycznych
Kapela Fakiry występowała już w Bełchatowie podczas sierpniowej miejskiej potańcówki
Przed nami ostatnie wydarzenie w ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W piątek 17 listopada w bibliotece publicznej wystąpi znana bełchatowianom Kapela Fakiry. Koncert pt. „Tobie wierni Polsko” rozpocznie się o godz. 17:00.

Kapela FAKIRY to zespół działający w ramach Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA w Piotrkowie Trybunalskim. Powstali w 1976 roku i od tego czasu serwują swojej publiczności nowoczesne połączenie folku z domieszką jazzu i swingu. Zespół występował w całej – od Szczecina do Przemyśla i od Mikołajek do Wrocławia, gdzie na licznych festiwalach i przeglądach zdobywał nagrody. Kapela koncertowała także za granicą, m.in. w Niemczech, Danii, Szwecji, Francji, Serbii oraz na Litwie.  Bełchatowska publiczność mogła również poznać ich twórczość. Kapela Fakiry zagrała podczas sierpniowej Miejskiej Potańcówki w parku Olszewskich.

Zapraszamy na koncert piosenek patriotycznych

Tym razem przyjadą do naszego miasta z patriotycznym repertuarem. Ich występ zakończy bowiem miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Koncert będzie doskonałą okazją, aby wspólnie wyśpiewać znane i popularne piosenki żołnierskie. Każdy, kto przyjdzie na to wydarzenie otrzyma bowiem „Śpiewnik polskich pieśni patriotycznych” i będzie mógł razem z muzykami Kapeli Fakiry zaśpiewać m.in. „Wojenko, wojenko”, „Serce w plecaku”, „Pałacyk Michla” czy „Pierwszą kadrową”.

Na koncert piosenek patriotycznych zapraszamy już w najbliższy piątek 17 listopada. Koncert w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Kościuszki 9 rozpocznie się o godz. 17:00.

AP

Plakat - koncert pieśni patriotycznych