Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZapraszamy na koncert zespołu "Śląsk"

Zapraszamy na koncert zespołu „Śląsk”

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” jest zwieńczeniem projektu „Miłość, Wolność, Niepodległość”
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, który odbędzie się 11 listopada 2023 na sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy, o godzinie 17:30, z okazji Święta Niepodległości. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” jest zwieńczeniem projektu „Miłość, Wolność, Niepodległość”, który uzyskał dofinansowanie Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów folklorystycznych. Założony został w roku 1953 przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. Licząca już 70 lat historia Zespołu, niezliczone nagrody i około 200 występów rocznie na scenach krajowych i zagranicznych, w tym na wielkich scenach światowych oraz ponadstuosobowy skład artystyczny obejmujący chór, balet i orkiestrę. To wszystko obrazuje wielkość i rozmach działalności Zespołu Śląsk, który od dekad jest niezaprzeczalnym ambasadorem polskiej kultury i który już niebawem wystąpi przed bełchatowską publicznością.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk poprzedzi występ grupy folklorystycznej Rajka – bełchatowskiej formacji działającej pod przewodnictwem instruktora Grzegorza Brożyńskiego, w skład której wchodzi obecnie 25 tancerzy. Grupa Rajka ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia zdobyte podczas licznych występów w kraju i za granicą.

Partnerami projektu Miłość, Wolność, Niepodległość są Miasto Bełchatów, Muzeum Regionalne w Bełchatowie oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszalek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.

Wydarzenie jest bezpłatne. Darmowe wejściówki można pobrać z kas MCK od poniedziałku 6 listopada o godzinie 14:30 oraz o godzinie 17:00.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

źródło: MCK Bełchatów

Plakat - koncert zespołu "Śląsk"