Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZapraszamy na portretowe wystawy fotograficzne

Zapraszamy na portretowe wystawy fotograficzne

Na wystawach prezentowane będą portrety autorstwa m.in. Andrzeja Juchniewicza, prezesa BTFNa wystawach prezentowane będą portrety autorstwa m.in. Andrzeja Juchniewicza, prezesa BTF

 

W najbliższy piątek, 3 lutego, miłośników fotografii czeka nie lada gratka. W Galerii „Na piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy otwarte zostaną dwie portretowe wystawy Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wernisaż zaplanowano na godz. 18:00.

 

Autorem prac, jakie prezentowane będą na pierwszej wystawie jest Tomasz Miksa – absolwent Międzynarodowego Forum Fotografii KWADRAT. Artysta pracował m.in. jako klubowy fotoreporter Skry Bełchatów, prowadził warsztaty fotograficzne, zajmował się analogową fotografią szeroko i wielkoformatową. Jest wielokrotnym laureatem krajowych i zagranicznych konkursów fotograficznych. Znalazł się też wśród fotografów z całego świata, którzy mogą prezentować swoje prace na PhotoVogue. Z pasją fotografuje dojmujący miejski krajobraz i zagląda do kobiecego świata. Na wystawie „Powiedz mi…” będzie można obejrzeć zaledwie ułamek twórczości fotografa, ale ten ułamek, który wymaga szczególnego rodzaju intymności między fotografem a modelką – przyzwolenia na takie zbliżenie, jakiego wymaga portret. Jaka jest kobieta na fotografiach Tomasza Miksy? Piękna? Uwodzicielska? Silna? A może smutna, delikatna, tajemnicza?

 

Druga z wystaw – zatytułowana „Portretowo” – to zbiór około 30 prac wykonanych przez członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Obydwie ekspozycje będzie można oglądać w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy od 3 lutego do 15 marca.

 

AP/mat. pras. BTF

 

Plakat promujący wystawę    plakat TM org int