Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZapraszamy na Śniadanie Wielkanocne

Zapraszamy na Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne - ludzie przy stole
Na stołach królować będą wielkanocne potrawy. Nie zabraknie żurku z kiełbasą, jajek, sałatek
Tradycyjnie w Wielką Niedzielę odbędzie się miejskie Śniadanie Wielkanocne. Będzie ono okazją, aby skosztować świątecznych potraw, a przede wszystkim spędzić czas z innymi mieszkańcami. Na to spotkanie wspólnie z prezydentem Mariolą Czechowską zapraszają ks. dziekan Zbigniew Zgoda oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie.

Śniadanie Wielkanocne rozpocznie się o godz. 8:00. Jak co roku odbędzie się w Oratorium przy parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie (ul. Kościuszki 2). Przygotowanych będzie około stu miejsc. Dodatkowo do blisko 30 osób, które z przyczyn zdrowotnych nie są w stanie przyjść, trafią paczki. Nie zabraknie w nich tak jak i na stołach w Oratorium, świątecznych potraw. Białego barszczu, sałatki jarzynowej, pasztetu, wędlin i mięs. Będzie również coś słodkiego oraz kawa i herbata.

– Tradycyjnie na miejskie Śniadanie Wielkanocne zapraszamy wszystkich mieszkańców, miejsce znajdzie się dla każdego. Spędźmy ten czas wspólnie – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Do organizacji Śniadania Wielkanocnego jak zawsze włącza się również Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie. Strażacy rozwiozą paczki z żywnością, a także przygotują kolejne, które osoby najbardziej potrzebujące będą mogły zabrać ze sobą na wynos po niedzielnym śniadaniu.

– Od samego początku chętnie angażujemy się w organizację miejskich Śniadań Wielkanocnych, a także Miejskich Wigilii. Jako strażacy ochotnicy nie tylko gasimy pożary, ale pomagamy także właśnie w taki sposób. Dzięki paczkom żywnościowym najbardziej potrzebujący będą mogli także w swoich domach skosztować świątecznych potraw – mówi Krzysztof Franczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Plakat - Śniadanie Wielkanocne