Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZapraszamy na wernisaż wystaw fotograficznych

Zapraszamy na wernisaż wystaw fotograficznych

Nowe wystawy BTF-u będzie można oglądać do 10 majaNowe wystawy BTF-u będzie można oglądać do 10 maja

 

W najbliższy piątek, 17 marca, będziemy mogli poczuć „Letni powiew” w środku zimy. A to za sprawą zdjęć autorstwa Edyty Smędzik, które zaprezentowane zostaną w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy. To jedna z dwóch wystaw, na wernisaż których zapraszamy wspólnie z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym. Tematem drugiej zaś będzie „Minimalizm”.

 

Edyta Smędzik – radomszczanka, Prezes Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Związana z fotografią od dziecka – córka fotografki. Łączy pasję z pracą zawodową. Jest nauczycielem przedmiotów zawodowych, od 2003 ekonomicznych, od 2013 fotograficznych i graficznych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Uczestniczka licznych akcji, spotkań, prelekcji, pokazów, warsztatów, wernisaży, wystaw, targów, zlotów i festiwali fotograficznych.

 

Członkowie BTF-u tym razem zajęli się tematem minimalizmu w fotografii. Minimalizm w fotografii oznacza więc bardzo świadome dobieranie elementów w kadrze i ograniczanie się wyłącznie do tych, które są naprawdę niezbędne. Fotografia minimalistyczna to doskonała ilustracja popularnego powiedzenia „mniej znaczy więcej”. Temat bardzo trudny, gdyż często bardzo ciężko wyrzucić z kadru to co jest zbędne. Swoje siły w tym temacie zmierzyli: Elżbieta Drewniak, Agnieszka Kępińska, Joanna Olejnik, Katarzyna Pawelec, Longina Rychlewska, Mieczysław Bednarski, Mariusz Broszkiewicz, Tomasz Hawrysz, Andrzej Juchniewicz, Robert Komora, Robert Król, Marcin Mielczarek, Mikołaj Sękowski i Petr Vlasák.

 

Wernisaż wystaw „Letni powiew” oraz „Minimalizm” odbędzie się w najbliższy piątek, 17 marca, o godz. 18:00. Ekspozycje w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy będzie można oglądać do 10 maja.

 

Plakat dot. wystawy   Plakat dot. wystawy