Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZawodnicy nordic walking z kolejnymi medalami

Zawodnicy nordic walking z kolejnymi medalami

Przedstawiciele Nordic Walking Bełchatów spotkali się z prezydent Mariolą Czechowską oraz wiceprezydentami Przedstawiciele Nordic Walking Bełchatów spotkali się z prezydent Mariolą Czechowską oraz wiceprezydentami

 

Złoto i srebro przywieźli reprezentanci bełchatowskiego klubu Nordic Walking Bełchatów z zawodów, które odbyły się w Maroko. Sukcesów, a było ich jeszcze kilka, pogratulowała sportowcom prezydent Mariola Czechowska, która podziękował im także za wspaniałą promocję Bełchatowa.

 

 

Prawie dwustu zawodników z różnych stron świata wystartowało w Nordic Walking World Cup, Marrakech, Morocco 2022. Swoich reprezentantów, w tych międzynarodowych zawodach, miał także Bełchatów. Do Maroka pojechało siedmiu bełchatowian, zawodników z klubu Nordic Walking Bełchatów. Wśród nich: Monika Derek, Agnieszka Krawętek, Aneta Majda, Jolanta Olczyk, Andrzej Olczyk, Marta Rożniakowska i Beata Stępień.

 

Start w Nordic Walking World Cup do łatwych nie należał. Jak podkreślają zawodnicy – było ekstremalnie ciepło. Do tego trudna trasa pozbawiona właściwie cienia i niemal w stu procentach wiodąca twardym, wysuszonym i kamienistym podłożem. Mimo wszystko bełchatowianie poradzili sobie rewelacyjnie. Dwójka z nich stanęła na podium i przywiozła medale. W kategorii M40 na 5 km bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Olczyk, który wrócił do Bełchatowa ze złotym krążkiem. Świetną formę pokazała także Agnieszka Krawętek, która w kategorii K50 na dystansie 10 km zajęła drugie miejsce. I choć organizatorzy marokańskiego Pucharu Świata nie nagradzali kategorii open, to podsumowując wyniki Agnieszki Krawętek dał jej także III miejsce OPEN na 10 km. Na tym nie koniec. Na pochwałę zasługują także pozostali reprezentanci bełchatowskiego klubu, którzy co prawda nie stanęli na podium, ale w klasyfikacji zajęli równie wysokie miejsca: Jolanta Olczyk – V miejsce, Monika Derek – VII miejsce, Aneta Majda – VIII miejsce, Beata Stępień – 12 miejsce i Marta Rożniakowska – 13 miejsce.

 

Bardzo dobry wynik bełchatowianie odnotowali także jako klub. Nordic Walking Bełchatów zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej prowadzonej podczas zawodów w Maroko i szóste miejsce w rankingu generalnym całego Pucharu Świata Nordic Walking.

 

Świetnej formy i rewelacyjnych wyników pogratulowała bełchatowianom prezydent Mariola Czechowska, która spotkał się ze sportowcami w środę, 14 grudnia. – Z serca gratulujemy Wam osiągniętych sukcesów, życzymy kolejnych. Na ten moment jesteście klubem, który najlepiej reprezentuje i promuje nasze miasto na arenie międzynarodowej, za co jesteśmy Wam niezwykle wdzięczni. Przy okazji chciałam również podziękować, że jesteście z nami podczas naszych, miejskich imprez. Wszystkiego dobrego – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

 

Klub nie kryje dumy i radości z osiągnięć swoich zawodników. – Zawody Nordic Walking World Cup składały się z kilku etapów. Zaczęło się od Choczewa, później był Bełchatów i nasz klub w roli współorganizatora, później Słowacja. Finał  natomiast odbył się właśnie w Maroko. Plany sportowe zostały zrealizowane, etap w Maroko, był dla nas taką wisienką na torcie. Nasi zawodnicy zajęli wysokie lokaty, co łącznie drużynowo dało nam trzecie miejsce. Stanąć na podium na tak dużych, światowych zawodach to dla nas ogromny sukces. Natomiast w rankingu całego pucharu nasz klub zajął szóste miejsce na świecie. Jestem pełna podziwu i pełen wdzięczny wszystkim zawodnikom, bo bez nich byłoby to niemożliwe – powiedział Krzysztof Marczak, prezes Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów. – W imieniu wszystkich członków klubu i naszych zawodników, którzy wystartowali w Maroko, chcieliśmy podziękować prezydent Bełchatowa za wsparcie. Było ono dla nas bardzo ważne. Koszty takiego wyjazdu są bardzo wysokie i prawdopodobnie bez pomocy miasta nie moglibyśmy sobie pozwolić na taki wyjazd sportowy. Zaangażowanie samorządów w naszą działalność jest dla nas bardzo ważne – dodał Krzysztof Marczak.

 

Agnieszka Krawętek, która z Maroka przywiozła srebro, podkreśla, że zawsze walczą do końca. – Cieszymy się ogromnie. Nie daliśmy się upałowi i trudnej trasie. Kolejny raz pokazaliśmy, że walczymy do końca. Teraz roztrenowanie, odpoczynek i regeneracja. Na wiosnę startujemy ponownie pełną parą. Teraz w planach jest wyjazd do Włoch – tłumaczy Agnieszka Krawętek. Natomiast Andrzej Olczyk, który wywalczył złoto, dodaje: – satysfakcja ogromna. Od lat jestem związany z zapasami, dołączyłem do tego nordic walking. To mój pierwszy start i od razu tak duży sukces, jestem bardzo zadowolony.

 

ADA

 

Sukcesów pogratulowała zawodnikom prezydent Mariola CzechowskaSukcesów pogratulowała zawodnikom prezydent Mariola Czechowska