Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaKulturaStypendia artystyczneZdolni bełchatowianie otrzymali stypendia

Zdolni bełchatowianie otrzymali stypendia

Artyści i sportowcy, łącznie dwudziestu dziewięciu uzdolnionych bełchatowian, otrzymało stypendia. W sumie powędruje do nich ponad 76 tys. zł. Dzięki wsparciu ze strony miasta młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, szlifować umiejętności czy realizować kolejne projekty.

 

 

W gronie nagrodzonych artystów znaleźli się muzycy: Konrad Fiszer, Tomasz Orłowski, Pola Gągała, Weronika Kępa, Amelia Biniecka. Nagrody powędrowały również do: Andrzeja Jendrusiaka i Mateusza Walasa, którzy realizują się w tańcu towarzyskim. Kinga Borowska, Weronika Ambrozik i Małgorzata Daroch  zostały docenione za sukcesy w tańcu współczesnym, zaś Arkadiusz Kuśmierek i Maria Wójcik w tańcu na wózkach. Stypendystą została również Zuzanna Dudkiewicz, która związana jest z teatrem oraz plastycznie uzdolnione rodzeństwo Blanka Gorgoń i Olgierd Gorgoń. Każdy z nagrodzonych otrzymał stypendium pieniężne. W zależności od tego jaki wybrany przez siebie projekt będą realizować waha się ono od 1 100,00 zł do 2 tys. zł. Łącznie artyści otrzymają 20 tys. zł.

Wśród sportowców dominują lekkoatleci: Julia Grzelewska, Szymon Woźniak, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, Kacper Wośko, Aleksandra Dawidziak. Ale nie brakuje też tych, którzy wyróżniają się w tenisie ziemnym: Krzysztof Brezyna, kickboxingu: Alina Stasiak, piłce nożnej: Aleksander Szmigielski oraz taekwon-do: Zuzanna Maciejewska, Joanna Osowska, Amelia Dylewska, trójboju siłowym: Ida Lis i zapasach: Filip Kazimierczak. W sumie do stypendystów sportowych powędruje 56 tys. zł. Przez najbliższe 12 miesięcy każdy z nich będzie otrzymywał, w zależności od osiągniętych sukcesów, od 300 do 500 zł.

 

Certyfikaty stypendialne wyróżnieni bełchatowianie odebrali 22 lutego podczas sesji Rady Miejskiej. Wiceprezydent Łukasz Politański podkreślił, że na uznanie zasługuje ich talent, a także ciężka praca, jaką każdego dnia wkładają w osiągnięcie jak najlepszych wyników: – To imponujące, że mimo młodego wieku każdy z was ma już ściśle sprecyzowane 

cele, do których konsekwentnie dążycie. Wasz wysiłek i wszelkie trudy owocują różnorodnymi osiągnięciami oraz nagrodami. Coraz częściej są to nie tylko sukcesy na arenie regionalnej, wojewódzkiej, czy ogólnopolskiej, ale także międzynarodowej.

 

Wiceprezydent Politański pogratulował nagrodzonym oraz ich najbliższym, trenerom i opiekunom. – Gratuluję konsekwencji w osiąganiu postawionych celów, a wiem że jest to bardzo trudne. Dziękuję wam w imieniu swoim i prezydent Marioli Czechowskiej, za to co robicie, za promowanie miasta Bełchatowa w różnych zakątkach Polski i świata.

 

Sami nagrodzeni również nie kryją zadowolenia: – Stypendium to motywacja do dalszej ciężkiej pracy, ale także radość i zadowolenie, że moje sukcesy zauważają też inni. To dla mnie ważne wyróżnienie – powiedział tuż po odebraniu certyfikatu tancerz Andrzej Jendrusiak. Otrzymane wsparcie przeznaczy na obóz taneczny.

 

– Stypendium jest dla mnie szansą na rozwijanie swoich pasji. Cieszę się, że zostałam doceniona – mówi Blanka Gorgoń, która otrzymała wyróżnienie za swoje plastyczne sukcesy.

 

Z kolei Krzysztof Brezyna trenujący tenis ziemny na wózkach podkreśla: – Stypendium udało mi się otrzymać po raz drugi. To dla mnie pewnego rodzaju uhonorowanie i podziękowanie za pracę jaką każdy sportowiec musi włożyć, jeśli chce osiągnąć sukces.

 

 

Fotogalerię z wręczenia certyfikatów stypednialnych mozna zobaczyć TUTAJ

 

 

 

 

AD-A