Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZgłoś swój pomysł i zmieniaj miasto

Zgłoś swój pomysł i zmieniaj miasto

W ramach budżetu obywatelskiego w Bełchatowie powstało kilka placów zabawW ramach budżetu obywatelskiego w Bełchatowie powstało kilka placów zabaw

 

Masz pomysł na rozwój naszego miasta? Chcesz coś zmienić w swojej okolicy? Nie czekaj – weź udział w Budżecie Obywatelskim Bełchatowa. Do dyspozycji jest milion złotych – 900 tys. zł na projekty twarde i 100 tys. zł na miękkie. Propozycje można zgłaszać do 19 maja.

 

Budżet Obywatelski zmienia Bełchatów w miasto przyjaźniejsze i wygodniejsze do życia. To przecież mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego im najbardziej potrzeba w ich najbliższej okolicy.  Remont chodnika, zagospodarowanie wolnego placu na siłownię czy plac zabaw, a może zajęcia sportowe dla dzieci lub warsztaty dla seniorów – pomysłów na pozytywne zmiany w ciągu poprzednich edycji nie brakowało. Właśnie trwa nabór projektów do dziewiątej odsłony Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.

 

– Budżet obywatelski to okazja do rzeczywistego i bezpośredniego decydowania o tym, na co zostanie wydana część miejskiego budżetu. W poprzednich edycjach bełchatowianie pokazali, że potrafią i chcą angażować się w życie miasta. To oni są autorami projektów i to również oni decydują o wyborze oraz realizacji tych najciekawszych. To realny wpływ na zmianę otoczenia i wkład w rozwój Bełchatowa. Liczę, że także w tym roku zgłoszonych zostanie wiele interesujących propozycji, które wspólnie zrealizujemy – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Do dyspozycji mieszkańców miasto oddaje 1 mln zł. Z tej puli 100 tys. zł przeznaczone będzie na realizację projektów miękkich, czyli zadań o charakterze nie inwestycyjnym. Chodzi tutaj m.in. o szkolenia, warsztaty, wydarzenia tematyczne, zawody sportowe czy koncerty. Pozostała kwota, czyli 900 tys. zł., rozdysponowana zostanie na tzw. projekty twarde, czyli najogólniej mówiąc różne inwestycje, np. boiska sportowe, tężnie, ścieżki rowerowe czy place zabaw. Co jednak istotne, zadania te mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach należących do miasta.

Zgodnie z harmonogramem tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, projekty można składać do 19 maja. Formularze wraz z listami poparcia należy składać osobiście w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki. Złożone wnioski przejdą formalną i merytoryczną weryfikację. Wszystko po to, aby wyłonić listę projektów, na które bełchatowianie będą mogli oddawać swoje głosy. Zakwalifikowane pomysły poznamy na początku sierpnia, a wyniki internetowego głosowania zostaną ogłoszone w połowie września. Zwycięskie pomysły miasto zrealizuje w 2024 roku.

Szczegółowe informacje na temat BO będą na bieżąco zamieszczane na belchatow.pl oraz na specjalnej, dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu Bełchatowa stronie: decydujemy.belchatow.pl.

 

AP

 

Harmonogram IX Budżetu Obywatelskiego BełchatowaHarmonogram IX Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa