Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZgłoś uwagi do Strategii Rozwoju Miasta

Zgłoś uwagi do Strategii Rozwoju Miasta

Swoje uwagi mieszkańcy mogą składać do 8 listopada Swoje uwagi mieszkańcy mogą składać do 8 listopada

 

Projekt Strategii Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2023-2030 jest już gotowy. Teraz do jej zapisów swoje opinie mogą zgłaszać mieszkańcy. Na uwagi, do składania których zachęca bełchatowian prezydent Mariola Czechowska, magistrat czeka do 8 listopada.

 

 

Strategia Rozwoju Miasta Bełchatowa, która ma obowiązywać w latach 2023-2030, to bardzo ważny miejski dokument. To właśnie w nim zawarte są kluczowe kierunki rozwoju naszego miasta, strategiczne cele i plany na najbliższą przyszłość. Strategia będzie też punktem wyjścia do niemal wszystkich podejmowanych przez miasto działań. Teraz, zanim trafi ona pod obrady Rady Miejskiej, zostanie przedyskutowana z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami. Konsultacje społeczne potrwają od 4 października do 8 listopada. Projekt strategii można pobrać z załącznika poniżej.

 

– Zanim rozpoczęliśmy opracowywanie strategii prosiliśmy bełchatowian o wypełnienie anonimowej ankiety. Państwa opinie zostały uwzględnione. Wszystko po to, by dokument ten jak najlepiej odpowiadał miastu i potrzebom mieszkańców. Teraz ponownie prosimy o Państwa uwagi. To bardzo ważny dla Bełchatowa dokument, warto więc się nad nim pochylić, przemyśleć i zaproponować  swoje opinie oraz uwagi – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Bełchatowianie, którzy chcieliby je zgłosić, muszą to zrobić w formie pisemnej na specjalnym konsultacyjnym formularzu, który można pobrać z załącznika poniżej, ze strony miejskiego BIP-u, a także bezpośrednio z Urzędu Miasta (ul. Kościuszki 1).

 

Wypełniony formularz przekazywać można do 8 listopada na wiele sposobów. Internetowo, przy czym formularz musi być podpisany imiennie, na adres wrm@um.belchatow.pl lub za pośrednictwem platformy Epuap. Można też przesłać  drogą korespondencyjną (na adres Urząd Miasta Bełchatowa, Zespół ds. Rozwoju Miasta, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów) lub dostarczyć osobiście, tj. bezpośrednio w punkcie informacyjnym (na parterze Urzędu Miasta Bełchatowa przy ul. Kościuszki 1).  

 

ADA

 

pdfStrategia_Rozwoju_Miasta_Bełchatowa_na_lata_2023-2030.pdf

docxFormularz_konsultacji_Strategia_Rozwoju_Miasta_Bełchatowa_2022.docx

pdfZarządzenie_-_Konsultacje_Strategia.pdf