Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZłóż wniosek o preferencyjny zakup węgla

Złóż wniosek o preferencyjny zakup węgla

wegiel wwwFormularze można wysłac za pośrednictwem platformy ePUAP lub dostarczyć osobiście do urzędu

 

Bełchatowianie mogą już składać wnioski o preferencyjny zakup węgla. Formularz można pobrać bezpośrednio w Urzędzie Miasta Bełchatowa lub z załącznika poniżej.

 

Zgodnie z ustawą z udogodnienia mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszyscy, którzy nie składali wniosku o dodatek węglowy, ale spełniają warunki do jego otrzymania. Mieszkańcy będą mogli nabywać węgiel w cenie 2 tys. zł za tonę. Co ważne, miasto nie pokrywa kosztów transportu.

 

Mieszkańcy, którzy chcieliby zakupić węgiel na preferencyjnych warunkach, muszą złożyć wniosek. Jego wzór można pobrać z załącznika poniżej, w wersji papierowej dostępny jest on w Urzędzie Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki, punkt informacyjny). Wypełniony formularz można przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP lub złożyć go osobiście w budynku głównym Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1).

 

 

Kto może skorzystać z preferencyjnego zakupu?

 

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego:

– osoby, którym już wypłacono dodatek węglowy,
– osoby pozytywnie zweryfikowane, oczekujące na wypłatę dodatku węglowego,
– osoby, które nie złożyły jeszcze wniosku o wypłatę dodatku węglowego, ale dokonały zgłoszenia głównego źródła ogrzewania domu (lokalu) na paliwo węglowe do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku w terminie do 11 sierpnia 2022 r.

 

Co ważne, warunkiem jest, że osoby te nie nabyły węgla kamiennego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w ilości:

  • 1,5 t – w przypadku, gdy składany wniosek dotyczyć będzie zakupu do dnia 31 grudnia 2022 r.,
  • 1,5 t – w przypadku, gdy składany wniosek dotyczyć będzie zakupu od dnia 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

 

Trzeba również pamięć, że:

  • maksymalna cena węgla będzie wynosiła 2000 zł brutto,
  • łączny limit zakupu węgla będzie wynosił 3 tony na jedno gospodarstwo domowe (w ramach tego limitu można będzie kupić maksymalnie 1,5 t w okresie do 31 grudnia 2022 r. oraz kolejne 1,5 t w okresie od dnia 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.),
  • cena węgla nie uwzględnia kosztów transportu na terenie gminy (z punktu zakupu do gospodarstwa domowego).

 

 

Miasto dopełnia kolejnych formalności związanych ze sprzedażą i dystrybucją węgla. Dlatego prosimy systematycznie śledzić komunikaty na miejskiej stronie, w których będziemy informować o kolejnych etapach i procedurach związanych z preferencyjnym zakupem opału.

 

 

 pdfWniosek – preferencyjny zakup opału .pdf

ADA