Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa
Strona głównaNewsAktualnościZmieniamy organizację ruchu przed "Ósemką"

Zmieniamy organizację ruchu przed „Ósemką”

Zmieniamy organizację ruchu przed "Ósemką"
Zmiana organizacji ruchu z dwu- na jednokierunkową ma zwiększyć bezpieczeństwo uczniów
Mamy ważną informację dla rodziców dzieci uczących się w „Ósemce” i mieszkańców osiedla Dolnośląskiego. Od 27 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na drodze przed wejściem do szkoły. Dwukierunkowa do tej pory osiedlowa uliczka będzie jednokierunkowa. Ruch będzie się odbywał w stronę bloku nr 112.

Wakacje powoli dobiegają końca. Podczas, gdy uczniowie wypoczywali od szkolnych obowiązków, w placówkach miasto prowadziło mniejsze i większe remonty. W „Dziewiątce” trwa cząstkowy remont dachu, z kolei w „Mickiewiczu” metamorfozę przechodzą sanitariaty. Więcej na ten temat piszemy w artykule: Wakacje w szkołach to czas remontów.

Spore zmiany zaszły natomiast przed Szkołą Podstawową nr 8, gdzie drogowcy przebudowali jedno z wejść do placówki. Przy nowo wybudowanych schodach, powstało tzw. podniesione przejście dla pieszych. Natomiast po drugiej stronie ulicy miasto zmodernizowało chodnik. Wszystko po to, by uczniowie mogli bezpiecznie dotrzeć do szkoły. 

Zmieniamy organizację ruchu przed „Ósemką”

I to właśnie w trosce o bezpieczeństwo młodych bełchatowian zapadła decyzja o zmianie organizacji ruchu na uliczce przed wejściem do „Ósemki”. Od 27 sierpnia będzie to droga jednokierunkowa. Ruch zaś będzie odbywał się w stronę bloku nr 112 na os. Dolnośląskim. Zarówno oznakowanie poziome, jak i pionowe są już gotowe.

To jednak nie wszystko. Z myślą o rodzicach dowożących swoje pociechy w okolicach wejścia do szkoły będzie zatoczka typu K+R (”Kiss and Ride”). Jak to działa? Kierowca zatrzymuje się, by pożegnać i pozostawić dziecko, a następnie odjeżdża i zwalnia miejsce dla kolejnego samochodu. Dzięki temu, że w zatoczce pojazd może stać nie dłużej niż 1 minutę, ruch w okolicach szkoły powinien odbywać się o wiele płynniej.

Wcześniej miasto przebudowało jedno z wejść do szkoły
Wcześniej miasto przebudowało jedno z wejść do szkoły

Od 27 sierpnia ruch przed szkołą będzie się odbywał wyłącznie w kierunku bloku nr 112
Od 27 sierpnia ruch przed szkołą będzie się odbywał wyłącznie w kierunku bloku nr 112