Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZnamy wyniki ankiety w sprawie trasy Piętnastki

Znamy wyniki ankiety w sprawie trasy Piętnastki

Internauci mieli do wyboru trzy propozycje trasInternauci mieli do wyboru trzy propozycje tras: z 2018, 2021 i 2022 roku

 

Biegacze wybrali preferowaną trasę tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki. W internetowej ankiecie zdecydowanie wygrała ta z ubiegłego roku. Wyniki głosowania zostaną uwzględnione przy ostatecznym ustalaniu trasy 26. odsłony tego największego w naszym mieście biegu, która odbędzie się 19 listopada.

Co roku na linii startu ulicznego biegu Bełchatowska Piętnastka stają tysiące zawodników z naszego miasta, ale także z kraju i zagranicy. W tym roku prezydent Mariola Czechowska wspólnie z Miejskim Centrum Sportu do włączenia się w przygotowania do listopadowej imprezy zaprosiła samych biegaczy. Miłośnicy biegania mogli wybrać trasę, z którą chcieliby się zmierzyć. Spośród trzech propozycji najwięcej głosów zebrała ta ubiegłoroczna. Na tę opcję postawiła ponad połowa respondentów.

– Wyniki nie były dla nas zbyt dużym zaskoczeniem. Już rok temu, podczas jubileuszowej, 25. edycji Piętnastki, biegacze bardzo chwalili tę trasę. Co prawda jest na niej kilka podbiegów, ale zbieg na ulicy Kwiatowej spowodował, że na ostatnim odcinku biegło się znacznie łatwiej. Ponadto długa prosta na odcinku od Piłsudskiego aż do Okrzei spowodowała to, że wiele osób poprawiło swoje życiówki, inni sporo nadgonili na ostatniej prostej to, co stracili na wcześniejszych podbiegach – tłumaczy Adam Kieruzel, Kierownik Referatu ds. Promocji Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. – Bardzo dziękujemy głosującym za tak liczny udział w naszej ankiecie. Wszystkie zdania i opinie są dla nas niezwykle cenne – dodaje Adam Kieruzel.

O tym, jakimi ulicami pobiegną biegacze 19 listopada podczas 26. Bełchatowskiej Piętnastki, przekonamy się za kilka miesięcy. Jak zapewnia Miejskie Centrum Sportu, preferencje biegaczy zostaną uwzględnione. Ostateczny kształt trasy w dużej mierze zależy jednak od miejskich inwestycji oraz remontów drogowych. A tych w 2023 roku planowanych jest sporo. – Zdania i opinie zawodników są dla nas niezwykle cenne. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wprowadzimy drobne zmiany w stosunku do wskazanej przez biegaczy trasy. Dla przykładu może się okazać, że zamiast ulicą 1 Maja, zawodnicy pobiegną prosto Dąbrowskiego. Będziemy jednak dążyć do tego, by finalna trasa była jak najbardziej zbliżona do tej wybranej przez internautów – dodaje Adam Kieruzel z MCS-u.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zarówno start jak i meta Bełchatowskiej Piętnastki znajdowały się w rejonie hali Energia przy ul. Dąbrowskiego. Po rozpoczęciu biegu uczestnicy skierowali się w ul. 1 Maja, następnie na rondzie pobiegli w lewo i dalej prosto ul. Staszica. Następnie skręcili w prawo w ul. Olsztyńską, zbiegli w Pomorską, w prawo ulicę Kaliską i później w lewo w ul. Łowicką. Dalej trasa wiodła Chełmińską, Sienkiewicza, Kempfinówką, Piłsudskiego, Kwiatową i Okrzei. Następnie zawodnicy wrócili na ul. Dąbrowskiego, gdzie kończyła się pętla.

 

AP

 

Trasa 25. Biegu Ulicznego Bełchatowska PiętnastkaNajwięcej internautów głosowało na trasę z 2022 roku